Kırmızı Kedi Yayınevi: Kuru gürültüye pabuç bırakanlardan değiliz

Akşam saatlerinde İstanbul Beyoğlu'ndaki Kırmızı Kedi Yayınevi, kar maskeli 2 kişinin saldırısına uğramıştı

Kırmızı Kedi Yayınevi: Kuru gürültüye pabuç bırakanlardan değiliz

Sabahattin Önkibar’ın toplatılan kitabını gerekçe gösteren kar maskeli 2 saldırgan, Kırmızı Kedi Yayınevi’nin Beyoğlu’nda bulunan binasına saldır düzenledi. Binanın camlarını kıran saldırganlar “Sabahattin Önkibar akıllı olsun” şeklinde bağırdı. Kırmızı Kedi Yayınevi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Kuru gürültüye pabuç bırakanlardan değiliz” denildi.

Saldırıyı bir terör saldırısı olarak niteleyen Kırmızı Kitap Yayınevi açıklamsı şöyle:

“Bugün yazarımız Sabahattin Önkibar’ın toplatılan kitabını bahane ederek Kırmızı Kedi Yayınevi’ne yapılan saldırı açık bir terör saldırısıdır. Yüzlerini maskeyle gizleyen iki teröristin bir yayınevine saldırması Türkiye’nin geldiği yeri göstermesi açısından önemlidir. Kitaplar ve fikirler yasaklanarak, toplatılarak yok edilemez. Çalışanlarımıza ve binamıza çekiçlerle saldıranlar aslında yayınevimize değil ülkemizin aydınlanma ve demokrasi birikimine saldırmışlardır. Korkudan yüzlerini gizleyen bu iki zavallı terörist hakkında yapılacak tahkikatın takipçisi olacağız.

Kuru gürültüye pabuç bırakanlardan değiliz. Vız gelir tırıs gider. Arkamızda ülkemizin Namık Kemallerden bu yana süren 150 yıllık Aydınlanma geleneği var. Ne biz ne de hakikat yolunu değiştirmez.

Tek korkumuz ülkemiz ve milletimiz içindir. Aklımıza Almanya’da faşizmin iktidara gelişi sırasında yaşanan Kristal Gecesi geliyor. Türkiye’nin gitmekte olduğu yer açısından bu saldırı bir milattır. Bir yayınevine saldırıyla başlayan referandum sürecinde Türkiye’yi iyi günlerin beklemediği ortadadır. Bu saldırının yeni bir terör dalgasının habercisi olduğunu düşünüyoruz.

Saldırının olduğu andan itibaren yanımızda olduklarını ifade eden okurlarımıza teşekkürü borç biliyoruz. Onlara layık olacağımızı bilsinler. Fethullahçı terör örgütünün kumpaslarına boyun eğmedik. Bu terör saldırısının karşısında da geri adım atmayacağız. Ayrıca bu süreçte yanımızda olduklarını ifade eden yazarlarımıza, aydınlarımıza, yayınevlerine ve meslek kuruluşlarımıza da teşekkür ediyoruz. Bu terör saldırısını ve Aydınlanma düşmanlığını hep birlikte geri püskürteceğiz.

Son bir lafımız da daha okumadan kitabımızı yasaklatan, toplatan, bizi hedef gösterenlere… Bu saldırıdan sonra mutlu oldunuz mu bilemeyiz ama biz korkmayız ve geri adım atmayız. Peki, sizler kimlere ve nelere alet olduğunuzu görüyor ve utanıyor musunuz?”

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2017, 17:19

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER