Kiliseye saldıran kişi tutuklandı

M.S. hakkında savcılığın itirazı üzerine tutuklamaya dönük yakalama kararı çıkartılmıştı

Kiliseye saldıran kişi tutuklandı

İstanbul’daki Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi’nin haçını söküp kıran ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüpheli için tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartıldı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul’un Üsküdar ilçesindeki Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi’ne ait haçın 28 Mayıs’ta kırılıp kilise önündeki kaldırıma atılmasına dair soruşturmada gözaltına alınan ve adli kontrol ile serbest bırakılan şüpheli Mazlum S. hakkındaki karar itiraz etti. Savcılık, yeniden yakalama kararı çıkarılmasını istedi.

Talebi değerlendiren Nöbetçi Anadolu 8’inci Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebini kabul ederek, “ibadethanelere ve mezarlıklara zarar verme” suçundan şüpheli Mazlum S. hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartılmasına hükmetti.

Bunun üzerine tekrar gözaltına alınan Mazlum S., Anadolu Adalet Sarayı’na götürüldü ve savcılıktaki işlemlerinin ardından nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Mazlum S. hakimlik ifadesinde, bütün ibadetlere saygısı bulunduğunu savunarak, “kalp ve şeker hastasını olduğunu, haçı gördüğünde göğsünde bir baskı ve rahatsızlık hissettiğini, bir anda haçı alarak yere attığını” söyledi. Pişmanlık duyduğunu belirten Mazlum S., yeniden adli kontrol kararı verilmesini istedi.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, şüphelinin üzerine atılı suçu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesi bulunduğundan tutuklanmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2020, 13:52

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER