Kılıçdaroğlu'ndan Yeni Şafak yazarı Karagül'e 100 bin liralık tazminat davası

İbrahim Karagül, Twitter’da 'CHP'nin PKK ile hareket ettiğini' ifade eden bir paylaşım yapmıştı. Karagül, tepkilerin ardından paylaşımını sildi

Kılıçdaroğlu'ndan Yeni Şafak yazarı Karagül'e 100 bin liralık tazminat davası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP orman yangınlarından PKK ile birlikte hareket etti" diyen Yeni Şafak Gazetesi'nin eski Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül hakkında 100 bin liralık tazminat davası açtı.

Kılıçdaroğlu, Yeni Şafak Gazetesi'nin eski Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül hakkında 100 bin liralık tazminat davası açtı.

İbrahim Karagül, Twitter’da 'CHP'nin PKK ile hareket ettiğini' ifade eden bir paylaşım yapmıştı. Karagül, tepkilerin ardından paylaşımını sildi.

Öte yandan Karagül, 'Kılıçdaroğlu'nun milli güvenlik meselesi' olduğunu söylemişti. 

Karagül paylaşımında, "CHP; orman yangınlarında PKK ile birlikte hareket etti. PKK ormanları yaktı, onlar işi başka yerlere çekip hedef şaşırttı. Çok kirli bir ittifak bu. Kılıçdaroğlu bir milli güvenlik meselesidir. Marmaris'i böyle yaktılar!" ifadelerini kullanmıştı.

Karagül, bugünkü yazısında da CHP'ye yönelik benzer ithamlarda bulundu. 

TAZMİNAT DAVASI AÇTIK

Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklama ile Karagül hakkında tazminat davası açtıklarını duyurdu.

Çelik, "1- İftira, 2- Hakaret 3- Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Suçlarını işleyen, İbrahim Karagül isimli densiz hakkında; hazırladığımız şikayet dilekçemizi Ankara C. Başsavcılığına verdik! Ayrıca 100.000 ₺’lik manevi tazminat davası açtık! Peşini bırakmayacağız!" diye yazdı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
tesadüf diye bir şey yoktur
tesadüf diye bir şey yoktur - 2 ay Önce

bu yangınlardan iktidar kanadından şüpheleniyorduk fakat mevcut muhalefettende şüphelenmeye başladık çünkü senkronize hareket ediyorlar.ya da yukarda bir kavga var heralde bunun yansımasıda ormanlar yakılarak bir şeyler hedefliyorlar yine.dün tweterde ohal istiyoruz diyorlar bugünde tsk ya yetki verin diyorlar.bizde askerlik yaptık afet olmuştu askerler afet yerine zaten müdahale ettiler bunların amacı ne ise artık başka bir şüphe 1980 ve 2000 lerin başı gibi bir hava var.heralde devalüasyon yapıp halka fena fatura çıkacak yine.

SIRADAKİ HABER