Kılıçdaroğlu'na 1,5 milyon TL'lik tazminat davası

Dilekçe, İstanbul Anadolu nöbetçi asliye hukuk mahkemesine sunuldu

Kılıçdaroğlu'na 1,5 milyon TL'lik tazminat davası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınları, haklarında iddialarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 1 milyon 500 bin lira manevi tazminat istemiyle dava açtı.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakınlarının yurtdışına para transfer ettiğini iddia edip, buna dair kimi belgeler açıklamıştı. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınları, bu iddialara 1 milyon 500 bin liralık dava ile karşılık verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, oğlu Ahmet Burak Erdoğan, eniştesi Ziya İlgen, kardeşi Mustafa Erdoğan, dünürü Osman Ketenci ve iş adamı Mustafa Gündoğan'ın avukatları tarafından hazırlanan dilekçe, İstanbul Anadolu nöbetçi asliye hukuk mahkemesine sunuldu.
 
Dilekçede, "Kılıçdaroğlu'nun 28 Kasım'da partisinin grup toplantısındaki konuşmasında, Erdoğan ve adı geçenleri hedef alan, küçük düşürücü, aşağılayıcı, gerçek dışı ithamlar isnat ederek ağır hakaretlerde bulunarak, müvekkillerin toplumun kin ve nefret duygularına maruz bırakılmasına sebep olduğu” kaydedildi.
 
Dilekçede, Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 1 milyon 500 bin lira manevi tazminat istendi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2017, 11:40

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER