KHK göndermeli 'Babil dizisine soruşturma' iddiasına yapımcı şirketten yanıt

Dizinin yapımcısı AY Yapım'ın avukatı kendilerine böyle bir soruşturma bilgisi ulaşmadığını açıkladı

KHK göndermeli 'Babil dizisine soruşturma' iddiasına yapımcı şirketten yanıt

Yayınlandığı ilk bölümüyle sosyal medyanın gündemine oturan 'Babil' dizisiyle ilgili olarak 'FETÖ soruşturması açıldı' iddialarını, dizinin yapımcı şirketinin avukatı yanıt verdi.

Başrollerinde Halit Ergenç, Ozan Güven, Birce Akalay ve Aslı Enver gibi ünlü oyuncuların yer aldığı 'Babil' dizisine yönelik 'FETÖ propagandası' suçlamasıyla soruşturma başlatıldığı iddia edildi.

Cumhuriyet gazetesinden Seyhan Avşar'ın haberine göre, dizinin yapımcısı AY Yapım'ın avukatı kendilerine böyle bir soruşturma bilgisi ulaşmadığını açıkladı.

Söz konusu iddiaları sosyal medyadan takip ettiklerini belirten yapım şirketinin avukatı, “Zaman zaman yeni başlayan projelerle ilgili bazı iddialar ortaya atılıyor. Bizler ise bu süreçte suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu dizi rüşvet aldığı iddia edilen bir akademisyenin hayat hikayesinden ibaret. Herhangi bir yöne çekmek asla doğru değil” dedi.
Söz konusu iddialara ilişkin yazılı bir açıklama yapmayacaklarını belirten avukat, kendilerine soruşturma ile ilgili herhangi bir bilgi ve tebliğin ulaşmadığını tekrarladı.

'Babil' dizisinde; işinden ihraç edilen, banka hesaplarına bloke konulan ve hasta olan çocuğunu tedavi ettirmek çabalayan bir profesörün yaşamı konu ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2020, 11:10

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER