KESK: Bariyerlere inat birleşerek kazanacağız

 Vicdan ve Adalet Nöbeti, Yoğurtçu Parkı'nda devam ediyor

KESK: Bariyerlere inat birleşerek kazanacağız

 Vicdan ve Adalet Nöbeti'ni ziyaret eden sanatçı, akademisyen, sendika ve siyasi parti temsilcileri, “Bariyerlere inat birleşerek kazanacağız” dedi. 

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) Kadıköy Yoğurtçu Parkı'nda sürdürdüğü Adalet ve Vicdan Nöbeti"ne tüm abluka ve sınırlamalara rağmen ziyaretler dur durak bilmiyor. 

Aralarında MKM, BEKSAV ve Gölge Sanat üyelerinin de aralarında bulunduğu sanatçılar parka gelerek destek sundu. Sanatçıların enstrümanları bugünde alana alınmazken, alternatiflerini yaratan sanatçılar parkta buldukları eşyaları enstrüman yaptı. Parka giren sanatçılar ile HDP'li vekiller birlikte ezgiler söyledi.

'BİRLİK OLDUĞUMUZDA KAZANACAĞIZ'

Sanatçıların ardından EMEP İstanbul İl Örgütü nöbeti ziyaret etti. EMEP İl Başkanı Güven Gerçek, 50 yıldır İstanbul’da yaşadığını ve daha önce böyle bir abluka görmediğine dikkat çekerek, “12 Eylül’de bile böylesini görmedik. Cezaevi girişi gibi. Demokrasi, barış ve adalet talebi herkesin talebi. Birlik olduğumuzda kazanacağız” dedi. 

'BARİYERLERE İNAT KAZANACAĞIZ'

Nöbeti ziyarete gelen Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) adına açıklama yapan KESK Eş Başkanı Aysun Gezen, “Barikatlar, tutuklamalar birleşmemiz önünde engel değil. Bir araya gelirsek kazanacağız. Bariyerlere inat birleşerek kazanacağız” dedi. 

Ardından EHP Genel Başkanı Sibel Uzun’un da aralarında bulunduğu EHP’li yöneticiler destek ziyaretinde bulundu. EHP Genel Başkanı Sibel Uzun, artık parkın bariyerlerinin dayanışma ile aşıldığını dile getirerek, “Gülerek bakıyoruz” dedi.

'TÜRKİYE BÖYLE YÖNETİLEMEZ'

HDP'li vekillerle dayanışmak için Kocaeli Demokrasi Girişimi ve Kocaeli Dayanışma Akademisi üyeleri de ziyarette bulundu. Kocaeli Demokrasi Girişimi adına konuşan Bekir Yurdagül, “Türkiye’de iki önemli şey var; vicdan ve adalet.

Tüm halkımızı vicdanlı olmaya ve Türkiye’de neler olup bittiğine bakmasını istiyoruz. 15 Temmuz sonrası Türkiye’de rejim değişti. Türkiye keyfi bir şekilde yönetiliyor. Vekiller içerde, yeniden seçim olmuş gibi yeni belediye başkanları atıldı, gazeteciler içerde. Türkiye böyle yönetilemez. Bu açıdan bu nöbet önemlidir. ' Adalet ' yürüyüşü ne kadar önemliyse bu nöbette o kadar önemlidir. Halkımız bu eyleme desteğini vermelidir” dedi. 

KHK ile ihraç edilen akademisyen Yrd. Doç. Dr. Hülya Kendi ise “Bu ülkeye vicdan ve adalet gelene kadar mücadelemize devam edeceğiz” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 10:19

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER