Kendini yakan yurttaş için AKP’li meclis üyesinden ‘Böyle ucuz siyasi manevraları millet yemez’ paylaşımı

AKP’li Meclis Üyesi Selma Gökçen'in yorumuna tepki gelince paylaşımını kaldırıd

Kendini yakan yurttaş için AKP’li meclis üyesinden ‘Böyle ucuz siyasi manevraları millet yemez’ paylaşımı

Ağrı Belediyesi’nin AKP’li Meclis Üyesi Selma Gökçen, "Çocuklarım aç" diyerek Hatay Valiliği önünde kendini yakan yurttaş için, "Böyle ucuz siyasi manevraları millet yemez" paylaşımında bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Milletvekili Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından, "Çocuklarım aç" diyerek kendini yakan ve ardından kalp krizi nedeniyle yaşamını yitiren Adem Yarıcı adlı yurttaşa ilişkin paylaşım yaptı.

Paylaşımın altına Ağrı Belediyesi’nin AKP’li Meclis Üyesi Selma Gökçen de, "Kimse açlıktan kendini yakmaz. Öyle olsaydı Nijerya, Çad, Zambiya, Haiti, Madagaskar, Yemen ve Sierra Leone gibi ülkelerde insan kalmazdı. Böyle ucuz siyasi manevraları millet yemez" yorumunda bulundu. 

Kısa sürede birçok yurttaş tarafından tepki gösterilen ve Yarkadaş’ın da AKP’li Gökçen’in paylaşımını alıntılayarak, "İnsanlık yerlerde sürükleniyor... Senin adına da utanıyorum Selma Gökçen... Nasıl bu kadar vicdansız olabiliyorsunuz?" diye sormasının ardından Gökçen paylaşımını sildi.

Gökçen, ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "O yorum Barış Yarkadaş'aydı, bunu hepiniz biliyorsunuz" diyerek kendini savundu. Gökçen, bir paylaşım daha yaparak, "Erdoğan'a olan kininizi bilmiyorsunuz kime kusasınız" diye yazdı. 

Kaynak: MA

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 14:25

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek
Melek - 1 yıl Önce

Herkes yaptığının ve söylediğinin karşılığını mutlaka görecek. Allah sizi ıslah etsin

yanlış probaganda
yanlış probaganda - 1 yıl Önce

bu tip şeyle siyasi malzeme olarak asla kullanılmamalı kişinin kendi sorunu da olabilir.bununla toplumsal mühendislik yapılması yanlış.hükümete tepki ne zaman gösterilir sandıkta ya da bu şahıs gider muhalefet partisine üye olur oradan tepki gösterir herşeyin yolu yordamı var.kendini yakmaktan başka bir çok alternatif var orada iş yoksa başka yerde var taşınırsın akrabadan yakından borç alırsın idarelik üstünde ne kadar mülk var onada bakmak lazım adamlarda herşey var biraz eksilince feryat ediyor.üstünde mülk olmayan insanlarda var.

SIRADAKİ HABER