KCK: IŞİD kesin yenilgiye uğrayacak!

KCK açıklamasında cephelerin genişlediği belirtilerek, Kürt gençlerine çağrıda da bulunuldu...

KCK: IŞİD kesin yenilgiye uğrayacak!

KCK Eşbaşkanlığı IŞİD saldırıları ve Kürtlerin saldırılara karşı direnişine ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamada, tarihi bir süreçten geçildiğini belirten KCK, bu sürecin aynı zamanda tarihi bir sınav olduğunu söyledi. 

"IŞİD'E KARŞI YENİLMEZLİK ROJAVA'DA KANITLANDI"

KCK, "direniş cephesinde birlik ve beraber olmanın günü olduğunu" ifade ederken, "Halkımızın, İŞİD çete örgütü karşısında ki yenilmezliği, Rojava'da kanıtlanmıştır. Bu direnişin, savaş ve zafer ruhunun İŞİD çete örgütü üzerinde ki psikolojik etkisi, en büyük silahtan ve teknikten daha etkili olmuştur. Çete örgütü, Rojava Kürdistan’ında, hiçbir zaman zafer elde edememiştir," diyerek, tüm Kürt örgütlerini ulusal ortak savunma gücü oluşturmaya çağırdı.

Açıklamada, "Varlığı ve özgürlüğü güvence altında olan Kürdistan'da, Ermeni – Asuri, Şebek, Türkmen vd. tüm inanç, etnik topluluk ve kültürlerin de varlığı, özgürlüğü ve güvenliği sağlanmış olacaktır," denildi.

KCK açıklamasında gençlere de çağrıda bulunarak, "Onur, şeref ve namus Şengal’dedir. Kürt gençleri, Kürdistan'ın dört parçasında direniş cephesine koşmalıdır. Direniş cephesi genişlemiştir," dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2014, 16:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
aktan
aktan - 4 yıl Önce

Tc nin teror orgutune verdigi destek aciktadir sadece kurtleri katliamdan gecirmek icindir ama bu hareketliligle kurt halkinin nefretini en derin bir sekilde elde etmistir insanligin yuz karasi olarak tarihe gececektir zaten bu katlialari selahattini eyubiden bu gunumuze dek uygulamaktadirlar artik yeter diyor tum ezilen halki duyarliliga davet ediyom saygilar