KCK Ana Davasında ara karar yarın

"KCK Ana Davası"nın 61'inci duruşmasına bir gün ara verildi. Mahkeme heyeti, itiraz ve tahkikat taleplerinin son kez mahkemeye sunulması üzere duruşmayı 13 Haziran tarihine erteledi

KCK Ana Davasında ara karar yarın
Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen "KCK Ana Davası"nın 61'inci duruşmasına bir gün ara verildi. Yarın ara kararını açıklayacak olan mahkeme heyeti, itiraz ve tahkikat taleplerinin son kez mahkemeye sunulması üzere duruşmayı 13 Haziran tarihine erteledi.

Diyarbakır'da 2009 yılında "KCK" adı altında gerçekleştirilen “siyasi soykırım operasyonlarında” bir süre tutuklu kalıp daha sonra tahliye edilen ve aralarında HDP milletvekilleri, DTK Eş Başkanı Hatip Dicle'nin de bulunduğu 187 Kürt siyasetçinin yargılandığı davanın 61'inci duruşması sona erdi.

Duruşmanın son bölümünde müdafi avukatlar savunmalarını tamamlarken, talep ve itirazlarını dile getirdi. Duruşmaya bir gün ara verilirken mahkeme heyeti ara kararını yarın açıklanacak. 

Mahkeme heyeti, itiraz ve tahkikat taleplerinin son kez mahkemeye sunulması üzere duruşmayı 13 Haziran tarihine erteledi.

Kaynak: DİHA
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 21:05

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER