Kayyum HDP’nin miting yapacağı caddeyi kazdı

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın katılımıyla yarın Hani ilçesinde miting düzenlenecek cadde belediye ekiplerince kazıldı

Kayyum HDP’nin miting yapacağı caddeyi kazdı

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Diyarbakır’ın Hani ilçesinde yarın miting düzenleyecek. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın katılacağı miting nedeniyle ilçede hazıklıklar yapılırken, mitingin yapılacağı HDP seçim bürosunun bulunduğu caddede, kayyum atanan Hani Belediyesi ekipleri tarafından çalışma başlatıldı.

1 yıldır yurttaşların tüm girişimlerine rağmen caddenin yenilenmediği belirtilirken, caddedeki kilitli parke taşları iş makinesi tarafından kaldırıldı.

HDP’Lİ EŞBAŞKANDAN TEPKİ

Bu duruma tepki gösteren HDP Hani İlçe Eşbaşkanı Cemal Satı, ilçede yarın miting düzenleyeceklerini belirterek, Hani Belediyesi kayyumunun bugün yoldaki düzensiz parke taşlarını değiştirme kararı alarak seçim bürosunun önünden yolu kazmaya başladığını söyledi.

HDP’li Eşbaşkan Satı, “Bir senedir halk düzensiz taşlardan şikayetçiydi ama yolu değiştirmek nedense bugün akıllarına geldi. Tam da bizim büyük mitingimizden bir gün önce yolun kazılması manidardır” dedi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 19:30

YORUM EKLE
YORUMLAR
melek
melek - 2 yıl Önce

bu nasıl bir korkudur ki, şeytanın bile aklına gelmeyecek şeyler yaptırıyor

ATHEİSTLER
ATHEİSTLER - 2 yıl Önce

Nasıl bu kadar SABIRLI olabiliyorsunuz .? Dünyada hiç bu kadar HAYİNLİK fesatlık görülmemiş bir olay .Akp kaybet tiğini anladıkca İNTİKAM HIRSLARIDA ÇOĞALDI birde utanmadan ,sıkılmadan arnalmadan HANGİ YÜZLE edepsizce eyyy yaratılanı yaratandan dolayı sevdiğim KÜRT kardeşlerim PALAVRASI atıyor bu adam . ? Eziyet ediyor sizlere şok oldu şaşırdı ,kıskandı hasisleşti güya intikam alyor . Gizlerde gidin başka yerde yapın inadına ,inadıda , hayin ruh hastası bu adamı iyice çıldırtın .Hiç bir ülkede duyulmuşmu seçimlerde halka eziyet etmek .? Hayin

NARİN
NARİN - 2 yıl Önce

Hangi yüzle KARDEŞİM diyor .? Bu adamın içinde ŞEYTAN var ŞEYTAN . Kim bilir bu adam kendi özböz kardeşlerine bile şeytanlık yapıyordur .Edepsiz fesat akp tiye oy vermeyin sakın bu adam hangi yüzle müslüman olduğunu iddia ediyor . Sözde müslüman müslüman müsveddesi .Bu adamın bütün samimiyetimle söylüyorum kesinlikle müslümanlıkla alakası yok müslüman ,müslümana eziyet edermi .?? Sorarım müslümanlara .

ŞEYTANIN TAA KENDİSİ
ŞEYTANIN TAA KENDİSİ - 2 yıl Önce

Değerli yorumcu MELEK Şeytanın aklını bırak bunlar tayyip başta (ŞEYTANIN ) TA KENDİSİ daha ne olsun .?

VAH ,VAH VAHKİ NE VAH ..!!
VAH ,VAH VAHKİ NE VAH ..!! - 2 yıl Önce

Vah ,vah ,vah .!! Bu insancıklar bu ülkenin vatandaşları sen benden önce onlar vardı .Kız aldık ,kız verdik oğlan aldık oğlan verdik et ve tırnak olduk günahtır ,yazıktır müslümana gavur eziyeti diye bunar denir .Bu adamın yatacak yeri yok İMAMIN KAYIĞINA binesice gavur . Bu ne hayşnlik bu ne düşmanlık aman ,aman bu yaşıma kadar bir çok siyasetci gördüm ama bu adam gibisini ilk kez görüyor ve ENDİŞE İÇERİSİNDEYİM İÇ SAVAŞ ÇIKARACAK aman aman vah ,vah ,vaki ne vah . !

SIRADAKİ HABER