Kayyımın mülakatında AKP ilçe başkanının yeğenine kıyak

Kayyım atanan Derik Belediyesi’nin büro memuru alımı için yaptığı mülakatta bir tek AKP ilçe başkanının yeğeni “başarılı” bulunarak işe alındı. 

Kayyımın mülakatında AKP ilçe başkanının yeğenine kıyak


İçişleri Bakanlığı tarafından 16 Kasım 2019’da kayyım atanan Mardin’in Derik Belediyesi’nde 1 Mart 2021’de bir adet büro memuru alımı yapılacağı duyuruldu. Personel alımı için başvuru yapacak olan kişilerden kimlik fotokopisi, sağlık raporu, adli sicil kaydı, okul diploması ve ilçede ikamet etme şartı aranırken, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanına gerek görülmedi. Duyuru üzerine büro memuru kadrosu için 26 kişi başvuru yaptı. Başvuru yapanlar arasında mülakat ile tercih yapacak olan kayyım yönetimi adayları 9 Mart 2021 günü mülakata çağrılırken, büro memurluğuna başvuran 9 kişi, temizlik personeli kadrosuna başvuru yapan 8 kişi mülakata katıldı.
 
9 KİŞİDEN 8'İ ELENDİ 
 
Önceki günlerde mülakatın sonuç ilanının yayınlanması ile birlikte kayyım yönetiminin torpil alımlarda kayırma yaptığı ileri sürüldü. İlan edilen sonuca göre, büro memuru kadrosu için mülakata katılan 9 kişiden 8’ine 45 ile 55 arası puan verilerek, “başarısız” oldukları belirtildi. Mülakatta sadece AKP İlçe Başkanı Süleyman Karahan’ın ağabeyinin oğlu olan Abdulhadi Karahan 80 puan ile “başarılı” gösterilerek, belediyede göreve alınan kişi oldu. (Mezopotamya Ajansı)

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2021, 23:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER