Kayyım Celadet Elî Bedîrxan Kütüphanesi’ni yıktırdı

Kütüphane daha önce Kürtçe tabelası ve merkezdeki Kürtçe kitapların kaldırılmasıyla gündeme gelmişti

Kayyım Celadet Elî Bedîrxan Kütüphanesi’ni yıktırdı

Siirt Belediyesi kayyımı belediyeye ait Celadet Elî Bedîrxan kütüphanesini yıktırdı.

İçişleri Bakanlığı kararıyla 15 Mayıs’ta HDP’li Siirt Belediyesi’ne kayyım olarak Vali Ali Fuat Atik, yeni bir  skandala daha imza attı. Kayyım talimatı ile belediyeye ait olan Güres Caddesi üzerindeki Celadet Elî Bedirxan Kütüphanesi yıkıldı.

Belediye ekipleri tarafından yıkılan kütüphane, 2016 yılında yapılan ilk kayyım ataması sonrasında Kürtçe tabelası ve merkezdeki Kürtçe kitapların kaldırılmasıyla gündeme gelmişti. Kayyım tarafından kaldırılan tabela, HDP’nin yerel seçimlerde belediyeyi tekrar kazanması akabinde  yeniden asılmıştı.

Kütüphanenin hangi gerekçe ile yıkılmasına karar verildiği konusunda henüz bilgiye ulaşılamadı.

Belediyeye kayyım olarak atanan Vali Atik, ilk iş olarak AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun fotoğraflarını makam odasına asmakla işe başlamış, sonrasında da 10 işçiyi yasak olmasına rağmen işten çıkarmıştı.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı


YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Fırat
Ali Fırat - 7 ay Önce

AL-LAH var ise belanızı vermezse onun Adaletine inanilmaz

Sabahattin a
Sabahattin a - 6 ay Önce

Bu insanlıktan,adamlıktan, medeniyetten,bilimden ,ilimden nasibini almamış kayyum bozuntuları ancak yıkmaktan,satmaktan ,talan etmekten anlarlar. bilim'in bilgi evlerinin içini boşalttılar.bu milletin paralarına yazık ettiler.yöre halkının hiç bir değerine saygı duymadılar.

Vanlıı
Vanlıı - 6 ay Önce

Yazıklar olsun siyasetinize yazıkalar olsun adaletinize sözde valii Allah hesabını sorarrr kürt düşmanı valii elbet bir gün mahşerde görüşürüz akp yalakalarıı

SIRADAKİ HABER