Kayseri'de CHP binasına saldırı

CHP ilçe binasının camları kırılarak, eşyalara zarar verildi

Kayseri'de CHP binasına saldırı

Kayseri’nin Kocasinan ilçesindeki CHP binasına dün akşam saatlerinde saldırı gerçekleştirildiği ortaya çıktı. İlçe örgütündeki tüm elektronik eşyalar ve malzemeler kırıldı…

Edinilen bilgiye göre Sahabiye Mahallesi’de CHP il binası altında yer alan Kocasinan ilçe binasına dün saat 21.00 sıralarında saldırı düzenlendi. Camlar kırılarak içeri girildi, yazıcılara, masalara, duvarlara, asılı fotoğraflara, masalara, bilgisayarlara zarar verildi.

Olay sonrası soruşturma başlatan polis, güvenlik kamera görüntülerini de yakın takibe aldı. Diğer yandan yere damlayan kan izleri de dikkat çekti. Saldırganın camı kırarken yararlanmış olabilecekleri şüphesi üzerinde duruluyor.

CHP İl Başkanı Ümit Özer, parti çalışmaları için Ankara’ya gittiği sırada olayın haberi verildiğini ve yoldan döndüğünü ifade ederek, “Güvenlik kamerası görüntülerine göre dün akşam saat 21.00’de saldırgan ilçe teşkilatımıza camları kırarak giriyor ve tüm elektronik eşyalara, etrafa, mutfağa zarar veriyorlar. Polis şu an araştırıyor. Bu hain saldırıyı nefretle kınıyoruz. Hiçbir alçaklık bizi ilkelerimizden, mücadelemizde geri döndüremeyecek. Sonuna kadar halkımız için, ülkemiz için mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Öte yandan polis, saldırıya ilişkin Özgür T.’yi gözaltına aldı. Psikolojik sorunları olduğu ve madde kullandığı ileri sürülen zanlıyla ilgili soruşturma sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER