Kaynak Holding soruşturmasında 34 kişi tutuklandı

Tutuklanan kişiler 'terör örgütü üyesi olmak'la suçlanıyor

Kaynak Holding soruşturmasında 34 kişi tutuklandı

FETÖ’ bünyesinde faaliyet gösterdiği iddiasıyla Kaynak Holding'e ilişkin  yürütülen soruşturma kapsamında, holdingin eski yönetici ve ortaklarına yönelik  operasyonda gözaltına alınan ve tutuklama talebiyle nöbetçi hâkimliğe sevk edilen 39 kişiden 34'ü tutuklandı. 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Kaynak Holding'e bağlı 19  şirket, 1 vakıf ve 1 derneğin eski yöneticileri ve ortaklarının da aralarında  bulunduğu şüphelilere yönelik operasyonda gözaltına alınan ve savcılık  ifadelerinin ardından nöbetçi hâkimliğe sevk edilen 39 şüphelinin sorgusu  tamamlandı.

Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği, 39 şüpheliden 34'ünün "terör  örgütü üyesi olmak" ve "terör örgütüne finans sağlamak" suçlarından  tutuklanmasına hükmetti.

Hâkimlik, diğer şüphelilerin adli kontrol hükümleri  uygulanarak serbest bırakılmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 12:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
derya lice
derya lice - 4 yıl Önce

slm. kurtler üzerine yapılan kirli politikalarına bir göstergesi olarak, bugün kürtler mühalif güçlerle petrol antlaşamsı yaptı mı yapmadı mı tartışması saptırıcı ve esas gündem üzerine odaklanmayı dağıtma amaçlıdır. bunu söyleyenlerin emellerine alet olmayınız. pyd petrolu ancak kendi halkının ve kendi ülkesinin geleceği için pazarlayabilir ve iç kaynak olarak geri dönderileblir.

SIRADAKİ HABER