Katar emirinin annesinin Kanal İstanbul çevresinden aldığı tarla, turizm alanı oldu

Katar Emiri’nin annesi Şeyha Moza’nın Kanal İstanbul projesinin bulunduğu yerden satın aldığı 44 dönümlük tarla, turizm ve ticaret alanı oldu

Katar emirinin annesinin Kanal İstanbul çevresinden aldığı tarla, turizm alanı oldu

Kanal İstanbul’un çevresinde kurulacak yeni şehrin uygulama imar planları onaylandı.

Katar Emiri’nin annesi Şeyha Moza’nın Baklalı’da satın aldığı 44 dönümlük tarla, turizm ve ticaret alanı oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının "Kanal İstanbul" için hazırladığı ve yedi etaptan oluşan imar planları, 2 Temmuz'da itiraz süreci için askıya çıkarıldı.

Sözcü'den İsmail Şahin'in haberine göre, Şeyha Moza bint Nasır'ın "Kanal İstanbul"un yapılacağı alanda satın aldığı tarla, turizm ve ticaret alanı oldu.

Turizm + ticaret alanı olarak belirlenen 44 dönüm arazide emsale dahil 22 bin metrekare inşaat yapılabilecek. Yüksekliği en çok zemin + iki kat ile sınırlandırılan arazinin tamamında turistik yapılar inşa edilirse, iki bodrum katı iskan edilebilecek. Toplam emsal inşaat alanının en çok yüzde 30’u ticaret alanı olarak ayrılabilecek.

Plana göre, turizm + ticaret alanlarında iş, alışveriş ve yönetim merkezi, otel, motel, ofis, büro, lokanta, çarşı, çok katlı mağazalar, banka ve finans kurumları inşa edilebilecek. Bu işlevler bir arada olabileceği gibi ayrı bloklar şeklinde de projelendirilebilecek.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 18:29

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER