Kastamonu ve Bursa Valiliği’nden koronavirüs uyarısı

Koronavirüs salgınında 1 Haziran'dan itibaren normalleşme takvimine girilmesiyle vaka sayılarında yaşanan artış devam ediyor

Kastamonu ve Bursa Valiliği’nden koronavirüs uyarısı

Kastamonu Valiliği, il genelinde vakaların artması nedeniyle vatandaşları maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları konusunda uyardı.

Bursa Valisi Yakup Canbolat da, artan vakalar nedeniyle Twitter hesabından yaptığı paylaşımda vatandaşlara aynı uyarılarda bulundu.

Kastamonu Valiliği, koron virüsü vakalarının son günlerde il genelinde artması üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

* İlimiz merkez ve ilçelerinde korona vakalarında son günlerdeki artış göze çarpmaktadır. Ağız ve burunu kapatacak şekilde maske takılması ve sosyal mesafe kuralları ile iş yerleri için geçerli düzenlemeler yürürlükte olup, bu kurallara uyulması salgının durdurulması açısından önem arz etmektedir.

* Denetimle görevli kurumlar, denetimlerini çok daha yoğun bir şekilde yapmaları ve kurallara uymayanlara para cezası uygulamaları yönünde talimatlandırılmıştır.

* Kurallara uymayan kişi ve iş yerlerinin 155 ve 156 numaralı telefonlara ihbarının yapılması önem arz etmektedir.

BURSA VALİSİ’NDEN DE UYARI GELDİ

Bursa Valisi Yakup Canbolat da, artan vakaların ardından sosyal medya hesabından uyarıda bulundu.

Vali Canbolat, “Kıymetli Bursalılar, ilimizde günlük korona pozitif vakada artışlar yaşanıyor. Lütfen kurallara uyalım hijyene, sosyal mesafe kuralına, maske kullanımına mutlaka uyalım, uymayanları uyaralım” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2020, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER