Karayılan’dan Barzani’ye çağrı

CIA'nın Federe Kürdistan’da kendilerinin tasfiyesi için istihbarat topladığını iddia etti…

Karayılan’dan Barzani’ye çağrı

KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan, Türkiye’de temaslarda bulunan Federe Kürdistan Başkanı Mesud Barzani'nin AKP'nin politikalarına alet olmaması gerektiğine dikkat çekerek, ‘’Biz Sayın Mesut Barzani'nin bu oyuna girmesini ve Kürt halkının iradesinin kırma savaşına katılmasını istemiyoruz" dedi.

 

ANF'nin haberine göre, Federe Kürdistan’da yayın yapan NRT Televizyonuna konuşan Karayılan, Erdoğan'ın savaş kararı vererek çözüm niyeti olmadığını ortaya koyduğunu söyledi.

 

Türkiye ile görüşmelerin 3 yıl boyunca sürdüğünü, ancak Türk tarafının hiçbir vaadini yerine getirmediğini iddia eden Murat Karayılan, görüşmelerde verilen sözlere karşılık hiçbir pratik adımın atılmadığını, bunun Türk devletinin ikiyüzlülüğünü gösterdiğini söyledi.

 

Karayılan, kendilerinin ilan edilen bu savaş kararına karşı gerilla mücadelesi ve Devrimci halk savaşıyla direndiklerini söyledi.

 

Bu politikalar karşısında "Artık yeter" dediklerini söyleyen Karayılan; ‘Hareket olarak büyük bir birikim ve mücadele tecrübesine sahibiz’ dedi.

 

NRT televizyonun "Türkiye neden İmralı, PKK ve BDP'yi muhatap almıyor?" sorusuna ise Karayılan Türkiye’nin; Kürt halkının, Önderliğinin, PKK'nin, BDP'nin iradesini kırma savaşı yürüttüğünü söyledi.

 

KARAYILAN'DAN BARZANİ'YE ÇAĞRI

Türkiye’de temaslarda bulunan Federe Kürdistan Başkanı Mesud Barzani'nin AKP'nin bu politikalarına alet olmaması gerektiğini söyleyen Karayılan, "Biz Sayın Mesut Barzani'nin bu oyuna girmesini ve Kürt halkının iradesinin kırma savaşına katılmasını istemiyoruz" dedi.

 

"CIA TASFİYE PLANI İÇİN BİLGİ TOPLUYOR"

Hareket olarak hiçbir zaman ABD’ye karşı bir tutum ve eylemlerinin olmadığını söyleyen Karayılan, ABD'nin çıkarları için Türkiye ile işbirliğine girerek kendilerine düşmanlık yaptığını ve tasfiye etmeye çalıştığını söyledi.

 

CIA'nın Federe Kürdistan’da kendilerinin tasfiyesi için istihbarat toplama faaliyetinin olduğunu iddia eden Karayılan, Federe Kürdistan’da Kürt karşıtı politikalara kimsenin alet olmayacağını umduklarını söyledi.

 

AKP'nin çözüm politikasına sahip olmadığını söyleyen Karayılan "açılım" denen şeyin ise oyalama politikaları olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2012, 17:37
YORUM EKLE