Karayılan, öldürülen doktor için özür diledi

Murat Karayılan, PKK'nin Diyarbakır'da doktor Abdullah Biroğlu’nu öldürmesiyle ilgili açıklamada bulundu

Karayılan, öldürülen doktor için özür diledi

KCK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, Diyarbakır’da öldürülen 14 yaşındaki Fırat Simpil ve Doktor Abdullah Biroğul’un kaza sonucu hayatını kaybettiğini söyleyip özür diledi.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 30 Ağustos’ta emniyet aracının geçişi sırasında erken infilak ettirilen patlayıcı nedeniyle 14 yaşındaki Fırat Simpil hayatını kaybetmişti.

Bundan bir gün sonra ise Kulp ve Lice ilçeleri arasında yol keserek kimlik kontrolü yapan PKK’lı bir grup, durdurmak istedikleri aracın kaçması üzerine ateş açtı. Araçtaki Abdullah Birol adlı doktor yaşamını yitirmişti.

KCK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, söz konusu saldırılarla ilgili Sterk TV’ye konuştu. DHA muhabiri Ferit Aslan ve Sterk TV’den gazeteci Amed Dicle, Karayılan’ın “Fırat Simpil ve Doktor Abdullah Biroğlu’nun ailesi bilmeli bu tamamen kazadır. HPG olarak özür diliyor, üzüntümüzü paylaşıyoruz. Bu olaylara ilişkin soruşturma başlattık” dediğini aktardı.

Amed Dicle, Karayılan’ın “Kürt ve Türk halkının evlatları ölüyor. Bunun tek sorumlusu Erdoğan’dır. Akan her damla kanın sorumlusu masayı deviren Erdoğan’dır” ifadelerini kullandığını yazdı.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2015, 17:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Apoci
Apoci - 3 yıl Önce

Hem oldur hemde ozur peki erzindaki oldurdugunuz kadin ne olacak bide halk kendini savunuyor diyorsun atma recep derler adama bircok yerde halk sizi sirt ustu yerde birakti.guvendiginiz halk sizin yalan attiginizi bildigi icin sizinle eylemlere katilmadi

Vanlı
Vanlı - 3 yıl Önce

Önce öldür sonra Özür dile oh ne güzel dünya

Mahmut
Mahmut - 3 yıl Önce

Umarım birdaha böyle bir hata olmaz islam dinine göre peygamberlerde hata yapmıştır.O Olayı yapan grubun içinde Başka güçlerin adamları olduğuna inanıyorum.

öğren
öğren @Mahmut - 3 yıl Önce

i̇slam dinine göre peygamberler hata yapmıştır demek senin dini bilgini ortaya koyar.. peygamberler fıtratları gereği günah işlemezler. masum birini öldürmek günahların en büyüğüdür. sizler kürt olamazsınız. aramıza karışmış ermenilersiniz. kürt değilsiniz bunu biliyorum.

cemal
cemal - 3 yıl Önce

özrün yalan olduğu, son cümleden belli. hpg olarak şehirde yokuz, halk kendini savunuyor.

kurdo
kurdo - 3 yıl Önce

Yanşlikla yapilmiş bir vakadır diyor daha uzur diliyor imanlı insanlar inanır inanmayan nekadar sahte olduğu belidir vanli cehş