Karayılan 'cenaze elimizde' demişti...Tolga Artuğ'un babası 'Oğlumu gömmeden yüzünü gördüm'

Dağlıca saldırısında hayatını kaybeden Tolga Artuğ'un babası konuştu

Karayılan 'cenaze elimizde' demişti...Tolga Artuğ'un babası 'Oğlumu gömmeden yüzünü gördüm'

Murat Karayılan’ın "Devletin cenaze töreni yaptığı uzman çavuşun cenazesi hala bizde" sözlerine hayatını kaybeden Tolga Artuğ'un babasından yalanlama geldi.

Baba Artuğ, toprağa vermeden önce oğlunun yüzünü gördüğünü ifade etti.

Murat Karayılan’ın, Dağlıca’daki saldırıda hayatını kaybeden ve geçen haftalarda Manisa’nın Turgutlu ilçesinde toprağa verilen Uzman Çavuş Tolga Artuğ’un cenazesinin ellerinde olduğunu ifade etmesi tartışma yarattı.

Uzman Çavuş'un babası Ercan Artuğ, toprağa vermeden önce oğlunun yüzününü gördüğünü ifade ederek “Neden böyle yapıyorlar bilmiyorum. Acımız hala taze bize bunları yapmasınlar. Konuşacak halim yok. Hepsi yalan, yalan, yalan” dedi. 

Yeni Özgür Politika’ya konuşan Karayılan, devletin cenaze töreni düzenlediği bir uzman çavuşun cenazesinin kendilerinde olduğunu ifade ederek, “Siviller gerillanın izniyle cenazeleri alıp devlete teslim etti. Hiç kimse teşekkür bile etmedi. Halen bir cenaze de (Tolga Artuğ) gerilla alanında duruyor. Ama bu uzman çavuşun cenaze töreninin yapıldığı basına yansıdı. Halbuki cenazesi burada. En azından üzerinden çıkan evraklar Tolga Artuk’a ait" demişti.

İlgili haber: Karayılan: Devletin cenaze töreni yaptığı uzman çavuşun cenazesi hala bizde

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2015, 16:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

devletin verdigi rakamlar hakikatlen örtüsmüyo olabilir