Karamollaoğlu'ndan Madımak Katliamı çağrısı: Tekrar araştırılmalı

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, katliamın gerçekleştiği yıl Sivas belediye başkanıydı

Karamollaoğlu'ndan Madımak Katliamı çağrısı: Tekrar araştırılmalı

Madımak Katliamı'nın gerçekleştiği 1993 yılında kentin belediye başkanı olan ve katliamcılara yönelik söylediği iddia edilen, "Gazanız mübarek olsun" sözleriyle eleştirilen Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Karamollaoğlu katliamın 26. yılında, "Madımak hadisesi tekrar araştırılmalı, karanlık eller ortaya çıkarılmalı ve hiçbir şey gizli kalmamalıdır. Gerçek suçlular adalet önünde mutlaka hesap vermelidir" diye yazdı. 

Karamollaoğlu, Sivas Belediye Başkanı olarak olay sırasında Madımak Oteli'nin önünde biriken insanlara yaptığı "dağılın" çağrısını, "Cenab-ı Hak hepinizden razı olsun" sözleriyle bitirmişti. Öte yandan Karamollaoğlu, daha önce katliamın bir numaralı sanığı olan ve 18 yıldır firarda olan dönemin belediye meclis üyesi Cafer Erçakmak'ın hiçbir suçu olmadığını savunmuştu.

Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden, "Bugün Madımak’ta yaşanan vahşetin 26. yıl dönümü. Bu dram bütün insanlığın ortak yarasıdır. Üzerinden yıllar geçse de acısı dinmeyecektir" diye yazan Karamollaoğlu, 1993 yılının Türkiye için karanlık bir dönem olduğunu belirterek şunları kaydetti:

"1993 yılı ülkemiz için karanlık bir dönem olmuştur. Madımak başta olmak üzere Uğur Mumcu ve Eşref Bitlis suikastları, Başbağlar vahşeti gibi acı hadiselerin ardı ardına yaşandığı ve birilerinin karanlık emellerinin olduğu bir yıldır.

Buradan açık bir çağrıda bulunmak istiyorum! Madımak hadisesi tekrar araştırılmalı, karanlık eller ortaya çıkarılmalı ve hiçbir şey gizli kalmamalıdır. Gerçek suçlular adalet önünde mutlaka hesap vermelidir.

Ülkemizin bundan sonra bu tür acı hadiselerle karşılaşmaması ve hangi inanca sahip olursa olsun kardeşçe yaşayabildiğimiz bir Türkiye’nin inşa edilmesini temenni ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 16:27

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER