Karaman’da çocuk istismarından tutuklanan Büyüktürk ‘en fazla 32 yıl yatacak’

Karaman’da çocuklara cinsel istismarda bulunduğu için 508 yıldan fazla hapsine hükmedilen öğretmen Muharrem Büyüktürk’ün 28 ila 32 yıl arasında hapis yatacağı belirtildi

Karaman’da çocuk istismarından tutuklanan Büyüktürk ‘en fazla 32 yıl yatacak’
Karaman’da sınıf öğretmeni olan Muharrem Büyüktürk, ‘gönüllü’ olarak belletmenlik yaptığı Ensar Vakfı ve Karaman İmam Hatip Okulları Mezunları Derneği’ne (KAİMDER) ait kayıt dışı yurtlarda 10 erkek öğrencinin yedisine tecavüz, ikisine cinsel istismar, birine de müstehcen görüntü izletip taciz etmek suçundan 508 yıl üç ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Karaman Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün tek celsede sonuçlanan davada, heyet Büyüktürk’e hiçbir indirim uygulamamıştı.

28 İLA 32 YIL ARASI HAPİS YATACAK

Hürriyet’te yer alan habere göre; mahkemenin verdiği cezayı değerlendiren hukukçular, Büyüktürk’ün maksimum hapis yatacağı sürenin 32 yıl olacağını, son iki yılını ise denetimli serbestlik kapsamında açık cezaevinde geçirebileceğini belirtti.

Avukat Zafer Tunca, Ceza İnfaz Kanunu’na göre, Büyüktürk’ün hapis yatacağı süreyi 28 yıl olarak hesapladı. Avukat Çağrı Çetin’se Büyüktürk’ün yatacağı sürenin net 32 yıl olduğunu söyledi.

Büyüktürk’ün yatacağı süre için infaz savcısının ayrıntılı bir hesaplama yapacağını kaydedildi.

Öte yandan Büyüktürk’ün yargılandığı davanın, istismarın gerçekleştiği Ensar Vakfı ve KAİMDER’i de kapsayacak biçimde genişletilmesi talebi mahkeme tarafından reddedilmişti.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2016, 15:26
YORUM EKLE