Karaman'daki öğretmene 'nitelikli cinsel istismar'dan bir dava daha

Karaman'daki cinsel istismar davasında 508 yıl 3 ay hapis cezası alan öğretmene ikinci bir cinsel istismar davası açıldı

Karaman'daki öğretmene 'nitelikli cinsel istismar'dan bir dava daha
Karaman'da 10 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu için 508 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan sınıf öğretmeni 54 yaşındaki Muharrem Büyüktürk hakkında, mağdur çocuklardan birine Ereğli ilçesinde kiraladığı lojmanında da 'cinsel istismarda' bulunduğu iddiasıyla bir dava daha açıldı. 

Hürriyet’te yer alan habere göre; Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı öğretmen Muharrem Büyüktürk hakkında soruşturmayı tamamlayıp, 'nitelikli cinsel istismar' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlamalarıyla Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açtı.

Karaman'da Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’nda görevli sınıf öğretmeni Muharrem Büyüktürk, 2012-2015 yılları arasında gönüllü belletmenlik yaptığı Ensar Vakfı ve Karaman İmam Hatip Lisesi'ndeki 10 erkek öğrenciye 'cinsel istismarda' bulunduğu iddiasıyla Karaman Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçen 20 Nisan'da görülen ilk duruşmada 508 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, cezada herhangi bir indirim uygulamadı.

İKİNCİ DAVA EREĞLİ'DE AÇILDI

Muharrem Büyüktürk, hakkındaki ikinci dava ise Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında açıldı. Büyüktürk, 2015-2016 eğitim öğretim yılı başında Karaman'a öğrenim gören ve Karaman İmam Hatip Mezunları Derneği'ne (KAİMDER) ait olduğu ileri sürülen yurtta kalan 10 mağdur öğrenciden 5'inin okul kayıtlarını Konya'nın Ereğli İlçesi'ndeki bir imam hatip orta okuluna aldırdı. Ardından da kent merkezindeki tek katlı müstakil bir ev olan bir kamu lojmanını kiralayan Büyüktürk, okullar açıldıktan hemen sonra hafta sonu Ereğli'ye gelip, iddiaya göre mağdur öğrencilerden birine burada da cinsel saldırıda bulundu.

Ereğli'de yaşanan olay, Karaman'da Cumhuriyet Savcısı Murat Ünlü tarafından 10 mağdur çocuk hakkında yürütülen soruşturma sırasında ortaya çıktı. Çocuklardan biri, belletmen Büyüktürk'ün, 2012 yılında Ensar Vakfı'na ait yurda kaldığı sırada ilk cinsel istismarını gerçekleştirdiğini, ardından da KAİMDER ve Ereğli'deki evde bu istismarını sürdüğünü söylemesi üzerine, Karaman Cumhuriyet Savcılığı, Ereğli'deki olay için yetkisizlik kararı verip, dosyayı Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.

Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı da yürüttüğü soruşturma kapsamında Büyüktürk hakkında 1 öğrenciye yönelik 'nitelikli cinsel istismar' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlamalarından 40 yıla kadar hapis istemiyle Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açtı.

Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacağı belirtildi.

(Kaynak: Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2016, 18:57
YORUM EKLE