Karakaya’nın cenazesine AKP’den tam kadro katılım

‘Nefret dili’ ile tanınan Karakaya’nın cenazesinde devlet erkanı hazır bulundu

Karakaya’nın cenazesine AKP’den tam kadro katılım

Dün Suudi Arabistan'da geçirdiği kalp krizi sonucu ölen Yeni Akit Genel Koordinatörü ve yazarı Hasan Karakaya'nın cenazesine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da katıldı.

Davutoğlu, ''Çok cesur ve etkin bir kalemimizi, Hasan Karakaya'yı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz'' dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la birlikte Suudi Arabistan seyahatindeyken kalp krizi geçirerek ölen Yeni akit Genel Yayın Koordinatörü ve yazarı Hasan Karakaya’nın cenazesi bugün kaldırılıyor.

Irkçı fikileri ve farklılıklara karşı tahammülsüz tutumuyla tanınan, Cumhurbaşkanı’nın gezilerine devamlı davet edilen ve akil insanlar heyetine de konulan Akit yazarının cenazesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu en önde saf tuttu.

Cenazeye, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak, Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, İçişleri Bakan Yardımcısı Selami Altınok ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Toptaş katıldı.

Üst düzey protokol eşliğinde kılınan namazın ardından Karakaya’nın cenazesi Edirnekapı Mezarlığı’na götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2016, 14:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

Can dündar gibi bir aydını bir gazeteciyi hapse atarsanız millete iftira atan milleti bölecek kadar çirkin yazılar yazan sözde gazetecinin cenazesinde tam takım katilacaksiniz lanet olsun sizin adaletinize