Kamp Armen’e ikinci kez saldırı

Tuzla’daki Ermeni Yetimhanesi Kamp Armen’e el konulması ve yıkılmasına karşı üç ayı aşkın bir süredir sürdürülen direnişe ikinci kez saldırı düzenlendi

Kamp Armen’e ikinci kez saldırı

İstanbul Tuzla’daki Ermeni yetimhanesi Kamp Armen’e el konulması ve yıkılmasına karşı sürdürülen direnişe ırkçı bir grup tarafından saldırı gerçekleştirildi.

Kamp Armen direnişini düzenleyen Nor Zartonk inisiyatifi, internet sitesinden yaptığı duyuruda dün gece saat 01:30 sularında altı kişilik bir grubun, kilitli bahçe kapısını zorlayarak sopalarla Kamp Armen’e zorla girmeye çalıştığını belirtti.

Kamp Armen Direnişi adına yapılan açıklamada ise, Kamp Armen’de nöbet tutanların saldırıyı püskürtmeyi başardığı, fakat tehlikenin devam ettiği belirtildi. Kamp Armen Dayanışması, saldırının ardından saldırganlar hakkında şikâyetçi oldu.

Kamp Armen’de 120 günü aşkın bir süredir devam eden direnişe yönelik olarak, 13 Ağustos 2015 tarihinde de saldırı düzenlemişti. 

Kamp Armen Direnişi’nin 100. gününde, yapılan sopalı saldırıda, Kamp’ta nöbet tutan iki kişi yaralanmıştı. (Demokrat Haber)

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 13:26

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
tc
tc - 4 yıl Önce

izinsiz çalışan ermeniler ülkeden sınır dışı edilecek yakında. ))

SIRADAKİ HABER