'Kadınlar öldürülüyorsa ne yapalım?' diyen AKP'liden açıklama

AKP'li yönetici 'Kadınlar öldürülüyorsa ne yapalım?' dediği için değil, sesini yükselttiği için özür diledi

'Kadınlar öldürülüyorsa ne yapalım?' diyen AKP'liden açıklama

Çorum İl Genel Meclisi'nin AK Partili başkanı Halil İbrahim Kaya, "Ne yapalım kadınlar öldürülüyorsa?" ifadeleri için özür dilemedi. 

Kaya bunun yerine 'sesini yükselttiği için' kamuoyundan özür diledi.

AK Partili Kaya, Çorum İl Genel Meclisi toplantısında kadın cinayetleri konusunda konuşan 2 kadın üyeyi 'azarladı' ve "Adam öldürüyorsa cezasını çekiyor. Erkekler öldürülmüyor mu? Ne yapalım kadınlar öldürülüyorsa?" dedi. Kaya'nın bu sözleri toplumun birçok kesiminde tepkiyle karşılandı.

SESİNİ YÜKSELTTİĞİ İÇİN KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLEDİ

Kanal D'nin haberine göre, daha sonra konu hakkında bir açıklama yapan Kaya, kadınlara yönelik şiddet konusunda söylediği sözler için değil, 'toplantıda sesi yüksek çıktığı' için kamuoyundan özür diledi. 

Kaya, şunları söyledi:

"Biraz seslerimiz yüksek çıkmış olabilir. Bunun için kamuoyundan özür dilerim. Her defasında hıncını hükümetten alırcasına 'Kadınlar öldürülüyor bir önlem almıyorsunuz dedikçe…' Bu kadar yalan, iftira, mizansen olur mu? Bu hükümeti vicdansızca eleştirmek insanları üzüyor."

AK PARTİ'DEN AÇIKLAMA YOK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'erkeğin maddi anlamda sıkıntı çekmesi halinde hıncını karısından çıkaracağını' söylemesi hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hem de kabine üyeleri tarafından yoğun tepki almıştı. Ancak AK Partili Kaya'nın kadına yönelik şiddeti meşrulaştırır ifadelerine partiden henüz bir açıklama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2017, 20:56
YORUM EKLE