Kadın örgütleri temsilcileri ve siyasetçilere operasyon: Çok sayıda gözaltı var

 Diyarbakır merkezli yürütülen operasyon kapsamında TJA ve Rosa Kadın Derneği yöneticileri ile DBP eski Eş Genel Başkanı'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı

Kadın örgütleri temsilcileri ve siyasetçilere operasyon: Çok sayıda gözaltı var

 Diyarbakır merkezli yürütülen bir soruşturma kapsamında Özgür Kadın Hareketi ( TJA) aktivistleri ile Rosa Kadın Derneği yönetici ve üyelerinin evlerine polisler tarafından baskın düzenlendi. Sabah saat 04.00 civarında yapılan baskınlar sırasında evlerde saatlerce arama gerçekleştirildi. 
 
Urfa’nın Karaköprü ilçesinde yapılan baskında Rosa Kadın Derneği Kurucu üyesi Narin Gezgör, Diyarbakır’da ise Rosa Kadın Derneği Kurucu üyesi Ayla Akat Ata, Rosa Kadın Derneği Başkanı Adalet Kaya ve TJA aktivisti Gülcihan Şimşek gözaltına alındı. 
 
Urfa'da gözaltına alınan Narin Gezgör’ün sağlık kontrollerinin ardından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne getirileceği öğrenildi.
 
DBP ESKİ EŞ GENEL BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI
 
Operasyon kapsamında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) eski Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan, HDP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Özlem Gündüz, Kürt siyasetçi Celal Yoldaş ile Nazile Tursun, evlerine düzenlenen baskınlarla gözaltına alındı.
 
Operasyon kapsamında gözaltına alınan siyasetçi sayısının artabileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 22:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER