Kadıköy'de psikolog Engeler'i öldüren saldırgan tutuklandı

Engeler, evinin yakınlarında öldürülmüştü

Kadıköy'de psikolog Engeler'i öldüren saldırgan tutuklandı

İstanbul’un Kadıköy ilçesinin Moda semtinde oturan psikolog Yrd. Doç. Dr. Alper Engeler’i bıçaklayarak öldüren saldırgan tutuklandı.

İstanbul Kadıköy Moda’da  Alper Engeler, kedi evi kurduğu için kendisine tepki gösteren komşusu tarafından öldürülmiştü.

Anadolu 8’inci Sulh Ceza Hakimliği’ndeki ifadesinde H.E.’nin, Alper Engeler’i mahalleden az da olsa tanıdığını, ancak mahalleden taşındıklarını belirterek, “Gece yarısı birisi kapıyı yumruklayarak küfür ve hakaret etti. Ben de ne olduğuna bakmak için kalkıp dışarı çıktım. Alper’in aşağıdan geldiğini gördüm. ‘Sen miydin kapıma vuran’ deyince küfür ederek ‘Evet ben vurdum’ dedi. Alper alkollüydü. Montundan zıpkını çıkardığını gördüm. Zıpkınla ateş edecek sandım. Ben de 2 metre yakınımda olan bıçağı aldım. Uyku sersemliğinin etkisiyle, uzaklaşsın diye bıçağı salladım. İkimiz birlikte düştük. Bıçakta ya da Alper’de kan görmedim. Kapıyı kilitleyip aşağı doğru yürümeye başladım. Daha sonra arkadaşımı arayarak şahsın yerde yatıp yatmadığını sordum. Ambulans çağırmasını söyledim. Pişmanım” dediği öğrenildi.

Mahkeme H.E.’nin, ‘kastan adam öldürme’ suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2017, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER