Kadıköy'de öldürülen Bahadır Grammeşin'in davası bugün görülüyor

Grammeşin, Kadıköy'de bıçaklı saldırıda öldürülmüştü

Kadıköy'de öldürülen Bahadır Grammeşin'in davası bugün görülüyor

Kadıköy’de bıçaklı saldırıda öldürülen Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), Birleşik Haziran Hareketi (BHH) ve Eğitim- Sen üyesi Bahadır Grammeşin’in öldürülmesine ilişkin davanın duruşması bugün görülüyor.

Grammeşin’in öldürülmesine ilişkin davada, Batı Yakası isimli mekânın sahibi E. Ç. için, kasten öldürme, ruhsatsız silah bulundurma, kasten öldürmeye teşebbüs ve silahla tehdit suçlarından müebbet hapis istenirken, C. D., M. N., M. T., ve Y. B. A. ise kasten öldürmeye yardım etme ve yaralama suçlarından yargılanıyor. E. Ç., M. T., Y. B. A., ve M. N., dava kapsamında tutuklu bulunuyor.

Bu arada Bahadır Grammeşin’in üyesi olduğu ÖDP de dava için çağrı yaptı. Çağrıda şunlar ifade edildi:

NE OLMUŞTU?

Olay 8 Mayıs 2015 gecesi saat 00.00 sıralarında Kadıköy Osmanağa Mahallesi, Mühürdar Caddesi üzerinde meydana geldi.

Grammeşin ve altı arkadaşı cadde kenarındayken kalabalık bir grubun önce sözlü tacizine ardından da bıçaklı saldırına maruz kaldı.

Saldırıda dört kişi de bıçakla yaralandı. Yaralılar Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ağır yaralanan Bahadır Grammeşin ise Siyami Ersek Kalp ve Damar Hastanesi’ne kaldırıldı. Grammeşin tedavi gördüğü hastanede dün öğle saatlerinde hayatını kaybetti.

Cinayet sırasında Grammeşin’in yanında bulunan arkadaşı Deniz İhsan Taşdelen olayı şöyle anlattı:

“Biz altı arkadaş kilise meydanında otururken önce arkadaşlarımıza laf attılar sonra biz de olaya müdahil olduk. Biz kalkıp olay yerinden ayrılmak üzereyken 10-15 kişilik bir grup çıktı ellerinde sopa vardı. Onları geri püskürttük. İki dakika sonra döner bıçaklarıyla, satırlarla, palalarla üstümüze gelmeye başladılar. Bir arkadaşımız bıçaklandı. Hemen sonrasında da Bahadır Ağabeyi kasığından bıçakladılar. Yerde yatıyordu. Hastaneye götürdük, biz de oraya gittik. Ama Bahadır Ağabey kurtulamadı.”

Polis olayla ilgili çevrede bulunan güvenlik kameralarını incelemeye aldı, 12 şüpheli gözaltına alındı. 12 kişiden sekiz kişi mahkemeye sevk edilmesine gerek görülmeden serbest bırakıldı, dört kişi ise tutuklandı.

Bahadır Grammeşin cenazesi 10 Mayıs 2015 günü Edirne’de toprağa verilmişti.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), Birleşik Haziran Hareketi (BHH) ve Eğitim- Sen üyesi Grammeşin, İstanbul’da özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim görevlisi olarak çalışıyordu.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2016, 12:23

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER