Kadıköy'de gözaltına alınanlar adliyeye sevk edilecek

MA'nın muhabiri Berfin Aslan ve Yeni Yaşam Gazetesi çalışanı Mehmet Şahin’in de bulunduğu 11 kişiyi gözaltına alınmıştı

Kadıköy'de gözaltına alınanlar adliyeye sevk edilecek

Kadıköy’de kayyım atamalarını proteste ettikleri için polis tarafından yapılan müdahalede gözaltına alınan aralarında Mezopotamya Ajansı muhabiri Berfin Aslan ve Yeni Yaşam Gazetesi çalışanı Mehmet Şahin’in de bulunduğu 11 kişinin gün içinde adliyeye sevk edilmesi bekleniyor. 

Halkların Demokratik Partisi(HDP) Gençlik Meclisleri’nin Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasını protesto etmek için dün Kadıköy’de yaptıkları açıklamaya müdahale eden polis, aralarında MA'nın muhabiri Berfin Aslan ve Yeni Yaşam Gazetesi çalışanı Mehmet Şahin’in de bulunduğu 11 kişiyi gözaltına alındı. Kadıköy’de bulunan Rıhtım Karakolu’na götürülen 11 kişinin emniyetteki ifade işlemleri sona erdi. Gözaltına alınanların gün içinde Kartal’da bulunan Anadolu Adliyesi’ne sevk edilmeleri bekleniyor. 
 
Gözaltına alınanların isimleri şu şekilde: Umut Akgül, Gamze Taşçı, Selda Erbil, İlayda Çalasın, Melek Andan, Rojen Zaman, Berfin Aslan, Mehmet Şahin, Metin Yılmaz, Volkan Atmaca, Perihan Erkılınç Okay.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2019, 14:08

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER