Kadıköy Dayanışma Ağı, BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Dayanışma Ödülü'nü aldı

Kadıköy Dayanışma Ağı da BM SDG tarafından seçilen en ilham verici 50 dayanışma hikayesinden biri olarak ödüle layık görüldü

Kadıköy Dayanışma Ağı, BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Dayanışma Ödülü'nü aldı

Salgın sürecinde ihtiyacı olan yerlere yiyecek, ilaç, maske ve siperlik desteği sağlayan Kadıköy Dayanışma Ağı, BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Dayanışma Ödülü'ne layık görüldü.

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SDG) Eylem Kampanyası, dünyanın farklı yerlerinden ilham verici dayanışma hikayelerini seçti.

Kadıköy Dayanışma Ağı da BM SDG tarafından seçilen en ilham verici 50 dayanışma hikayesinden biri olarak ödüle layık görüldü.

SDG'nin internet sitesinde dayanışma ağına ilişkin yapılan tanıtımda, "Merkezi İstanbul'da olan Kadıköy Dayanışma Ağı, bu belirsizlik döneminde dayanışmayı teşvik etmek ve Kadıköy topluluğunu bir araya getirmek amacıyla kuruldu. Bu ağ, hastanelere bağışladıkları el yapımı yüz maskeleri ve yüz kalkanlarıyla yerel sağlık çalışanlarının acil ihtiyaçlarına cevap vermiştir. Bu ağın üyeleri, evlerinde yiyecek ve ilaç da dahil olmak üzere temel eşyalara sahip olmalarını sağlayarak yaşlı ve savunmasız komşulara yardımcı olur" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: İleri Haber


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER