Kaçırılan öğrenciler darp edilip boş araziye bırakıldı

Evlerinin önünde GBT yapıldıktan sonra sivil araçlara bindirilen ve kendilerinden haber alınamayan öğrencilerden Ali Berke Ayduğan, Uğurcan Baynal ve S.B darp edildikten sonra bırakıldılar

Kaçırılan öğrenciler darp edilip boş araziye bırakıldı

Ankara’da polisin Genel Bilgi Tarama Sistemi (GBT) yaptıktan sonra sivil araçlara bindirilerek kaçırıldıklarını belirten 3 üniversite öğrencisinden Türkiye İşçi Partisi (TİP) üyesi Ali Berke Ayduğan ve Uğurcan Baynal bulundu.

Evinin önünde GBT yapıldıktan sonra sivil bir araca bindirilen Ayduğan, 2 saatin ardından Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde bir araziye bırakıldı. Arkadaşlarından edindiğimiz bilgiye göre, Ayduğan darp edildi ve ayağının üzerine basmakta zorlanıyor.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR

Ayduğan’ı bırakıldığı yerden almaya giden arkadaşları, darp raporu aldıktan sonra suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Kaçırılan öğrencilerden Uğurcan Baynal, tehdit edildikten sonra Pursaklar ilçesinde bir yere bırakıldı. S.B de sözlü tehditler ardından Sincan ilçesinde serbest bırakıldı.

Öte yandan Ankara'daki üniversite öğrencileri saat 18.00’da İnsan Hakları Derneği (İHD) Ankara Şubesi’nde basın toplantısı düzenleyecek.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER