Kaçak çay içen örgüt destekçisiymiş

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah çok dertli…

Kaçak çay içen örgüt destekçisiymiş

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, kentte kaçak çay satışının yaygın olduğunu söyledi. Cerrah, "Böyle bir Türk vatandaşı olur mu? ’PKK kahrolsun’ diyorsunuz; ama kaçak çay, sigara içerek PKK’ya destek veriyorsunuz" dedi.

 

Vali Celalettin Cerrah, Garnizon Komutanı Muhabere Kurmay Albay Ersin Kaya ve Belediye Başkanı MHP’li Kadir Kara ile birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı törenleri sonrasında, İbrahim Karaoğlanoğlu Parkı’nda halkla sohbet etti. Cerrah, bu sırada yanına gelerek "Sayın Valim, kaçak çay içer misiniz?" diye soran seyyar satıcıya tepki gösterdi. Kaçak çay içmeyen Cerrah, "PKK ’ya yardım etmek istiyorsanız, Türk polisini öldürsün, Türk askerini öldürsün istiyorsanız, Türk vatandaşlarını öldürsün istiyorsanız kaçak çay ve sigara için, kaçak benzin kullanın daha ne diyeyim size. Böyle bir Türk vatandaşı olur mu? ’PKK kahrolsun’ diyorsunuz ama kaçak sigara ve çay içerek PKK’ya destek veriyorsunuz. Nereye gitsem kaçak çay var. Böyle bir şey olamaz. Teröristler 30 Ağustos’ta sizin canınızı almaya çalışıyor. Trene bomba koymaya çalışıyor. Yola mayın döşüyor. Siz kalkıyorsunuz destek çıkıyorsunuz" diye çıkıştı.

 

VATANDAŞA UYARI

Cerrah, bu konuda vatandaşın daha dikkatli olması gerektiğini iddia etti. Cerrah, "Biz her şeyi askerden devletten polisten beklersek olmaz. Vatandaş olarak da bizim üzerimize düşen görevler var. Düşmanımızı dostumuzu bilmemiz lazım, bilmezsek bu iş yürümez. Böyle yalnızca devletin alacağı tedbirlerle, güvenlik güçlerinin alacağı tedbirlerle bu işler yürür mü biter mi? Bitmez. Bunlara karşı tavırlı olmak zorundayız. Ondan sonra burada oturduğumda ’Kaçak çay içer misin?’ diyorsunuz. Olmaz böyle bir şey, olmaz. Daha dikkatli olmak zorundayız. Bu Sakarya, bu büyük muharebeyi 30 Ağustos’u Zafer Bayramı’nı nasıl kutlamışız, nasıl kazanmışız? Onları bir düşünün. Vatandaşlarımız ne yapmışlar. Askerimiz ne yapmış, polisimiz ne yapmış? Rahime Hatun ne yapmış burada? Fransızları nasıl kovmuşsunuz? Dedelerinizi bir düşünün bakalım. Fransız karargahına tek başına saldırmış Rahime Hatun. Bu yürek varmış, bu cesaret varmış. Nerede bizde bu cesaret, bu yürek? Niye tek başına tek yürek olamıyoruz, biz terörün karşısında?" diye konuştu.

 

’15 KİŞİ İLE KUTLAMA YAPIYORUZ’

Vali Celalettin Cerrah, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı 15 kişi ile kutladıklarını belirtti. Vali Cerrah, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şu kutlamayı yaparken 15 kişiyle ve devletle kutluyoruz. Buranın şimdi hınca hınç dolması gerekirdi. Sınıra adamlarını yerleştirmiş ne kadar kaçak ürün varsa ülkeye sokuyor ondan da rant elde ediyor. Değerlerimize, bayramlarımıza sahip çıkmalıyız. Kaçakçılığa biraz dikkat etmeliyiz." (Vatan)

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2012, 19:43

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER