JİTEM ve Hizbullah'ın katliamları belgelerde: Önce fişlediler, sonra bir bir katlettiler!

Lice İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından 1992 yılında birçok ilçeye bağlı köylere ilişkin tutulduğu anlaşılan fişleme listeleri ortaya çıktı

JİTEM ve Hizbullah'ın katliamları belgelerde: Önce fişlediler, sonra bir bir katlettiler!

Diyarbakır'ın Lice İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından 1992 yılında birçok ilçeye bağlı köylere ilişkin tutulduğu anlaşılan fişleme listeleri ortaya çıktı. Belgelerin, bölgedeki binlerce "faili meçhul" cinayetten birkaçını aydınlatacak fişleme belgeleri olduğu belirtiliyor.

KÖYLER TEK TEK FİŞLENDİ

Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı'nca hazırlanan fişleme belgelerinde, Lice'nin dışında Silvan, Bismil, Kulp, Hani, Hazro ve Kocaköy ilçelerine bağlı kimi köylerin bir bir fişlendiği anlaşılıyor.

Aynı belgelerde o ilçe ve köylerde yaşayan yurttaşların da PKK ile ilişkilendirilerek fişlendiği, ardından da hedef alındığı anlaşılıyor.

14 'FAİLİ MEÇHUL' KAYBEDİLME VE KATLETME

DİHA'dan Metin Bekaroğlu ve Hayri Demir'in hazırladığı habere göre
; "Dağ kadrosundan geri dönmüş", "Örgüte yataklık yapıyor", "Plakalı aracıyla örgüte lojistik sağlıyor", "kuryelik","örgüt üyesini gömmüş", "yaralı taşımış", "halkı örgütlemek" şeklinde tutulan bu fişleme listesinde yer alan kişilerden 14'ü, listelerin hazırlandığı anlaşılan 1992 yılı ve sonrasında çeşitli yerlerde ve şekillerde "faili meçhul" bir şekilde kaybedilip, katledildi.

Fişlemeler ve katliamlara ilişkin ayrıntılar için tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 17:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
VAY
VAY - 3 yıl Önce

yo okudum alakasi yok jitem iş birliğiyle 92 zaten bunlar çatişiyordu