Jandarma, Yüksekova’ya yürüyen köylülere saldırdı: 2 yaralı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağına karşı bombalanan mahallelerdeki sivillere ulaşmak için yürüyen yurttaşlara jandarma silahla ateş ederek engelledi

Jandarma, Yüksekova’ya yürüyen köylülere saldırdı: 2 yaralı
Sokağa çıkma yasağıyla beraber top atışlarının sürdüğü Yüksekova’da ablukanın kaldırılması talebiyle Esendere’deki köylerden yola çıkan grubun önü Dilimli (Kelê) köyünde Jandarma Özel Harekat timleri tarafından kesildi. Köylülerin ilçe merkezine gitmek istediklerini belirtmesi üzerine zırhlı araçlardan kitlenin üzerine ateş açıldığı ve gaz bombası atıldığı bildirildi.

Atılan gaz bombalarından biri 70 yaşlarındaki Yusuf Akdoğan’ı yaraladı. Yaralanan Akdoğan köylüler tarafından yakında bir köye götürülürken, 20 yaşındaki Erdem Şanlıtürk da silahla kalçasından yaralandı. Şanlıtürk’ün de kan kaybı yaşadığı bildirildi.

Olayda üç gencin de gözaltına alındığı öğrenildi. Vatandaşların Kelê köyü civarındaki yolda bekleyişini sürdürdüğü bildirildi.

Öte yandan ilçenin Dağlıca yolu üzerindeki köylerde yaşayan birçok yurttaşın da devam eden kar yağışına rağmen Yüksekova ilçesine doğru yürüyüşe geçtiği bildirildi.

(Kaynak: Yüksekova Haber)

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 14:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çayan
Çayan - 5 yıl Önce

TC terör devletidir

SIRADAKİ HABER