İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden izdiham özrü

Tepki çeken yardımın ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada özür dilendi

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden izdiham özrü

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri sokağa çıkma yasağı sırasında Konak ilçesi 2. Kadriye Mahallesi’nin muhtarlık binası önünde yardım kolileri dağıttı.

Yardım kolilerini almak için gelenler nedeniyle kamyon önünde izdiham oluştu, salın tedbirleri ihlal edildi.

Tepki çeken yardımın ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada özür dilendi.

Açıklamada şöyle dendi:

“İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ekiplerinin bir mahallemizdeki ihtiyaç sahibi ailelere erzak dağıtımı sırasında ortaya çıkan görüntüler nedeniyle son derece üzgünüz.

Tüm kamuoyuna ve öncelikle de yaşanan izdiham nedeniyle yardıma ulaşamayan gerçek ihtiyaç sahiplerine bir özür borcumuz olduğunun da farkındayız.

Bu yıl 250 bin gıda paketinin dağıtımını sessiz sedasız yapan, özellikle pandeminin patlak verdiği mart ayından beri ‘Biz Varız’ sloganıyla kusursuz bir dayanışma tablosu çizen, deprem sonrası binlerce hemşerimiz evsiz kalmışken bile en ufak karmaşaya izin vermeyen organizasyon başarısını bu son olayda neden tekrarlayamadığımız elbette sorgulanacak, bu görüntüler üzerinden eleştirilerde bulunulacaktır.”

'BÖLGEDE DAĞITIM DURDURULDU'

Dağıtımların özellikle personelin ve vatandaşın sağlığını korumak amacıyla sokağa çıkma yasağının uygulandığı günler içerisinde gerçekleştirildiğini belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“İzdiham yaşanmasına neden olan süreç ise sadece bir mahallemizde iletişim kopukluğu ve personelimizin bu duruma hazırlıksız yakalanması sonucu ortaya çıkmıştır. Yetkili amirlerin talimatı üzerine bölgede dağıtım durdurulmuş, araçlarımız mahalleden geri çekilmiştir.

Söz konusu görüntüler nedeniyle büyük üzüntü yaşadığımızı bir kez daha belirtir, sosyal yardımlarımızı ülkede ve kentimizde kimsenin yardıma ihtiyaç duymadığı güne kadar yine sessizce sürdüreceğimize söz veririz."


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER