İYİ Parti’nin seçim standına saldırı: 1’i ağır 5 yaralı

Saldırıda İYİ Parti İlçe Başkanı dahil olmak üzere 5 kişi silah ve bıçakla yaralandı

İYİ Parti’nin seçim standına saldırı: 1’i ağır 5 yaralı

İYİ Parti Bağcılar İlçe Teşkilatı'nın, Bağcılar Meydanı'nda seçim çalışmaları yürüten standı silahlı ve bıçaklı saldırıya uğradı.

İYİ Partili 4 kişi bıçakla, 1 kişi ise silahla yaralandı.

Saldırının, İYİ Parti standının hemen karşısında yer alan MHP standının yanında toplanan yaklaşık 100 kişilik grup tarafından gerçekleştirildiği iddia edildi.

Olayın İYİ Parti Bağcılar İlçe Başkanı Gökhan Yiğit'in standa gelmesiyle başladığı bildirilirken, saldırıda silah ve bıçakların kullanıldığı öğrenildi.

1 KİŞİNİN DURUMU AĞIR

Yaşanan arbedede İYİ Partili 4 kişi bıçakla, 1 kişi ise silahla yaralandı. Bıçaklı saldırıya uğrayan kişinin durumunun ağır olduğu ve Çapa Tıp Fakültesi'ne sevk edildiği bildirildi.

İlçe Başkanı Gökhan Yiğit, saldırıyı hafif sıyrıklarla atlattı.

'YARIŞI TEHLİKELİ BİR SÜRTÜŞME ALANINA TAŞIYORLAR'

​İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray konuya dair Twitter hesabından açıklama yaptı.

Çıray,  "Bağcılar İlçe Başkanlığımızın imza standına kötüler tarafından bıçaklı saldırıda bulunuldu. Kötüler demokratik bir yarışı gençlerimiz arasında tehlikeli bir sürtüşme alanına taşıyorlar. Üstelik bunu başka anaların çocuklarını kullanarak yapmaya çalışıyorlar." ifadesini kullandı.

Saldırıyı çaresizlik olarak değerlendiren Çıray, “Bu siyaset başarılarını milletimizi kutuplaştırmada bulan çaresizlerin cinnetidir. Yaralı arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Türk milletine sükûnet tavsiye ediyoruz. Hukuk içinde gerekli işlemleri başlattık. Merak etmeyiniz iyiler mutlaka kazanır” dedi.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu da İyi Parti'nin Bağcılar'daki standına yönelik saldırıya ilişkin olarak, "Akan her damla kanın sorumlusu Devlet Bahçeli'dir" dedi.

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımda bulunan Dervişoğlu, saldırıdan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi sorumlu tuttu.

Dervişoğlu'nun paylaşımları şöyle:

Saldırıya uğramışız... Saldıranlar elbette ki hesabını verecektir ama asıl sorumlu saldırtanlardır. Hayatları boyunca bir tek PKK'lıyı ittiremeyenler,şehitlerimizin kanını yerde bırakanlar şayet bağrımıza bıçak saplıyorsa it'e değil sahiplerine hesap sormak boynumuzun borcu olsun

Vatan hainlerine gösterdiği hoşgörünün binde birini ülkücüye göstermekten kaçınan ve devlet-millet düşmanlarına dümen tutmak için sokaklardan çektiği çocukları bizlere saldırtmak için sokaklara süren her kimse hain ve alçaktır. Akan her damla kanın sorumlusu Devlet Bahçeli'dir.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan saldırı sonrası yaptığı açıklamada “Bağcılar'da iYi PARTİ standına yapılan bıçaklı saldırıda yaralı kardeşlerimiz var. Bunu reva görenlere sormak istiyorum; ülkenin bekası dediğiniz bu mudur? Bu kaosa, bu gerginliğe, bu vandallığa son vermek için iYi Parti iktidar olacak” dedi.

İYİ Parti sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Yaralı arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Türk milletine sükunet tavsiye ediyoruz. Hukuk içinde gerekli işlemleri başlattık. İyiler mutlaka kazanır” denildi.

HDP'DEN İYİ PARTİ'YE DESTEK

HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan da saldırının ardından açıklama yaptı. İYİ Parti’ye destek veren Doğan, “Saldırı demokrasiyedir. Kabul edilemez” ifadelerini paylaştı.

Kaynak: ODA TV

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 14:19

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER