İYİ Partili Ağıralioğlu, Demirtaş ile Akşener arasındaki 'kahvaltı' diyaloğunu yorumladı

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Demirtaş ile Akşener arasındaki 'kahvaltı' diyaloğuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu

İYİ Partili Ağıralioğlu, Demirtaş ile Akşener arasındaki 'kahvaltı' diyaloğunu yorumladı

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, katıldığı bir televizyon programında Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasındaki 'kahvaltı' diyaloğuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Eğer bu bir PR çalışmasıysa benim mesela Selahattin Demirtaş'ı millet vicdanında çok daha sevimli hale getirecek teklifim şudur; partimin hassasiyeti de bu istikamettedir, bugün de zaten bu minvalde birkaç şey söyledim" diyen Ağıralioğlu, şöyle devam etti:

"PKK ile mücadelede devletin yanında olabilmek başarılabilirse, Türkiye partisi olabilmek imkanına dönüştürülebilirse Türkiye'nin meselelerini konuşmak hakkı ele geçebilir. Mesela kahvaltıya gelmek için apansız kapı kollamak yerine Selahattin Demirtaş'a şehitlerin evine gidip, şehitlerin acılarını paylaşıp o acıların etrafında hüznü olan annelere 'Biz bu Allah'ın belası terörden hep beraber kurtulacağız, sonra da yaralarımızı birlikte saracağız, bu PKK'dan, bu Allah'ın belası PKK'dan kurtulacağız' diyebilmeyi başarabilirse o sorumlulukla siyaset yapabilmek alanı ona oluşturulabilirse herkesin kapısını çalıp kahvaltı edebilme imkanına kavuşabilir."

 Ağıralioğlu, şunları kaydetti:

"Mesela Selahattin Demirtaş sazıyla bir şehidin evinde, Aybükemizin evinde bu türküyü çalabilir mi? O acıya ortak olabilme iradesini gösterdiği andan itibaren memleketin bütün kahvaltı sofraları ona açılabilir. Kendi babasının naaşının hangi al bayrağın altında olduğunu kestirememiş minicik yavruların, 'Benim babam acaba bunların hangisi' diye koşuşturan evlatlarımızın evine gidebilirse o zaman hiçbir PR çalışması yapmasına gerek kalmayacaktır. Bu acılar etrafında biz şunun hesabını yaparak bu hatırlatmayı yapıyoruz; Genel Başkanımızın hatırlatmasındaki kan vurgusu, siyaseti kan vurgusuyla yapmıyoruz ama şudur, onun bilinmesini isteriz; yıllardır burası kahvaltılarına babasız oturan yetimlerin ülkesidir."

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 13:16

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Şeker
Mehmet Şeker - 12 ay Önce

ali ağaoğlu çocuk tecavüzü acılarına da sen ortak oldun mu?

Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 12 ay Önce

Günlerdir kahvaltı tartışması yapılıyor.
Sayın Demirtaş,kahvaltı önerisi,temel hakları,evrensel hukuku ülke insanlarına reva görmeyen DEVLET aklına karşı,insana doğuştan verilen onur ve erdemi sayılan (dili,inancı ve dünyaya geldiği topluluğun adının tarifi)
Verilen cevaplar kan davalısı aklı,devlet dili ile. halkının evladını paralı asker yapan,ölümler üzerinden hamaset üreten devlet zihni,kendi halkı ile barış içinde yaşamaktansa,insan iradesini RET eden askeri VESAYET olan darbe anayasaları ve ATANMIŞ vasi kurumlar üzerinden yoksunluğu çoktan geçen yoksunluk haline gelen yaşamı yönetenler devletin devşirme lejyonları olmuş.
Bu zihinler kadim halklarla kan davalı olmuş.
Temel haklar,evrensel değerler uygulansın denilince sadece Kürtler için istendiğini anlıyorlar.
Oysa 18 dil yok olma tehlikesi içinde. Halkının değerlerini RET eden parti mensuplarının ön yargıları bu gün demokrasi uygulamaya başlasak,(50 ) bu tortu zihinlerden ancak silinir.

SIRADAKİ HABER