İyi Parti'den Sağlık Bakanlığı'na koronavirüs çağrısı

'15 gün sokağa çıkma yasağı ilanıyla, İtalya gibi her gün yüzlerce kayıp vermekten kurtulabiliriz'

İyi Parti'den Sağlık Bakanlığı'na koronavirüs çağrısı

İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkarak, kısa süre içinde tüm dünyada 6 binden fazla insanın ölümüne sebep olan ve Türkiye'de de vaka sayısının 18’den 47'ye yükseldiği yeni tip Koronavirüs'e (Kovid-19), karşı alınabilecek önlemler sıraladı. Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulunan İyi Partili Türkkan, "Sokağa çıkmak yasaklansın" dedi.

Deniz Ayhan'ın Sözcü'de yer alan haberine göre, Türkkan, TBMM'de yaptığı açıklamada, “İtalya örneği önümüzde. Yarından tezi yok sokağa çıkma yasağı uygulayın. İlk etapta gereksiz bulanlar olacaktır ama bu ülkeyi bir felaketten koruyup, sorumluluğunuzun gereğini yapmış olursunuz” dedi. Toplu ulaşım aracı kullanan kişileri de hatırlatan İYİ Partili Lütfü Türkkan, “İstanbul, Ankara, İzmir'i hesap edin. Bu tehlikeyi ne kadar daha görmezden geleceğiz?” diye sordu.

İyi Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur da “15 gün sokağa çıkma yasağı ilanıyla, İtalya gibi her gün yüzlerce kayıp vermekten kurtulabiliriz” dedi ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya çağrıda bulunarak şunları söyledi:

“Hükümetimize doktor olarak sesleniyorum. Artık radikal önlem alma zamanıdır. Kayıp vermeyelim; ventilasyon cihazlarımız kısıtlı sayıda, hemen yapmazsak İtalya'ya döneriz.”

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 08:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER