İstismarcı baba: Hocalara sordum 'kızın caizdir' dediler

Aylarca kız çocuğunu istismar eden baba, ‘Ben bu olayı hocalara sordum. Babanın kızına caiz olduğunu söylediler. Artık sen benim karımsın’ dediği mahkemede ortaya çıktı.

İstismarcı baba: Hocalara sordum 'kızın caizdir' dediler

İstanbul’da eşi Y.K’yi kurtarmak için silahın önüne atlayan G.K. adlı kadın yaşamını yitirdi. Y.K’nin, eşi öldükten sonra 17 yaşındaki kızını istismardan tutuklandı. Mahkemede konuşan mağdur çocuk, “Babam, ‘Hocalara sordum. Babanın kızına caiz olduğunu söylediler’ dedi” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet’ten Kübra Köklü’nün haberine göre İstanbul Beykoz’da eşi öldükten sonra 17 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunan Y.K., tutuklandı. Beykoz’da 19 Mayıs tarihinde Şeha Uludağ (50) ile Y.K. arasında çıkan tartışmada kurşun, o sırada eşini korumak için önüne geçen 2 çocuk annesi G.K’ye isabet edince yaşamını yitirdi.

ÇOCUK, İSTİSMARI KADIN DAYANIŞMA AĞI'NA BİLDİRDİ

Anne G.K.'nin ölümünden sonra Y.K.’nin 17 yaşındaki kızına aylarca cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Mağdur kız çocuğu yaşadıklarını bir sosyal medya hesabından Kadın Dayanışma Ağı’na bildirince polis tarafından evinden alınarak koruma altına alındı ve babasından şikâyetçi oldu. Baba Y.K. 20 Ağustos’ta cinsel istismar suçundan tutuklandı.

‘SEN BENİM KARIMSIN’

İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen duruşmada savcı, sanık Y.K’nin çocuğuna cinsel istismar suçu işlediğini belirterek cezalandırılmasını istedi. Mağdur kız çocuğu mahkemede verdiği ifadede “Annemin hıncını benden aldı. Bedelini bana ödetmeye çalıştı. Babam bir gün masaya fare zehri koydu ve ya benimle beraber olursun ya da bunu içersin’ dedi. Elbette kabul etmedim. Ama gene de yapacağını yaptı. Daha sonrasında da boğazıma bıçak dayadı ve ilişkiye zorladı. Babam, bana ‘Ben bu olayı hocalara sordum. Babanın kızına caiz olduğunu, ancak kızlık zarını bozmayacak şekilde ilişkiye girilmesi gerektiğini söylediler. Artık sen benim karımsın’ dedi. Bana sürekli böyle şeyler anlatıyordu” dedi.

Baba Y.K. ise savunmasında kızına cinsel istismarda bulunduğunu kabul etmedi. Mahkeme Y.K’nin tutukluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

‘HAK ETTİĞİ CEZAYI ALANA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ’

Kız çocuğunun avukatı ve Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği avukatı Ayten Bademci de “G.K’nin kardeşi beni aradı ve Y.K’nin öz evladına cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. Bunun üzerine kızın davasını da üstlendik. Y.K’nin hak ettiği cezayı alana kadar mücadeleye devam edeceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2020, 19:47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER