İşte müzakere: BDP'li başkan gözaltında!

Doğubayazıt Belediye Başkanı Canan Korkmaz gözaltına alındı…

İşte müzakere: BDP'li başkan gözaltında!

“İki mevsimi birarada yaşayan Antalya” haberlerinde dağdaki kar ve sahilde yüzen insan manzaralarına alışık olan Türkiye Kürt Sorunu’nun çözümünde de aynı iklimi yaşıyor.

Dün İmralı-Hükümet görüşmelerinin ilerlemesi üzerine BDP heyeti Öcalan’la görüşmeye gönderilirken bugün Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesinde Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda, Doğubayazıt Belediye Başkanı BDP'li Canan Korkmaz'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

Polisler, sabahın erken saatlerinde Belediye Başkanı Canan Korkmaz'ın evine, Belediye ve dört ayrı adrese eş zamanlı baskın düzenledi. Belediye ve ikametlerde arama yapan polis, Belediye Başkanı Canan Korkmaz, Belediye Meclis Üyesi Nazan Bağlan Söğüt ile BDP ilçe yöneticisi Mehmet Birdal, BDP'li Ahmet Utuş, İsa Karahan'ı gözaltına aldı.

Başkan Korkmaz'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi, Uluyol Polis Karakoluna götürüldü. Belediyede aramalar sürerken, Belediye Başkanı Canan Korkmaz ile Belediye Meclis Üyesi Nazan Bağlan Söğüt adliyeye sevk edildi.

Adliye önünde basın açıklaması yapan Belediye çalışanları ve BDP'liler yapılan operasyonu kınadıklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2013, 17:40
YORUM EKLE