İstanbul’da HDP’nin seçim bürosuna saldırı

HDP’nin Esenler’de bulunan bürosuna dün akşam kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı gerçekleştirildi

İstanbul’da HDP’nin seçim bürosuna saldırı

Halkların Demokratik Partisi (HDP), İstanbul’un Esenler ilçesi Fatih mahallesinde bulunan seçim bürosuna gece geç saatlerinde kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı gerçekleştirildi.

Büronun içine giren kişiler, tüm bayrak ve pankartları yırttı.

 HDP’nin Esenler Belediye Eşbaşkan Adayı Celal Alphan, “Saldırının temeli Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Ankara’nın zehirli dilinden kaynaklanıyor” dedi.

‘SALDIRI ANKARA’NIN ZEHİRLİ DİLİNDEN KAYNAKLANIYOR’

Saldırıya ilişkin konuşan HDP’nin Esenler Belediye Eşbaşkan Adayı Celal Alphan, saldırının “Ankara’nın zehirli dilinden” kaynaklandığını söyledi.

Dün coşkulu bir açılış gerçekleştirdiklerini söyleyen Alphan, akşam geç saatlerde kimliği belirsiz kişiler tarafından büronun saldırıya uğradığını ifade etti.

Alphan, “Saldırı sonucu pankart, bayrak ve flamalarımız bıçaklarla parçalanmış ve belli parçaları dışında hepsi götürülmüş. Saldırının temeli Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Ankara’nın zehirli dilinden kaynaklanıyor. Biz dünkü açılışımızda tamamen barışa, kardeşliğe yönelik bir dil kullandık. Halka ‘Ankara’nın zehirli diline uymayın, onlar bugün bunu söylüyor, yarın başka bir şey der’ uyarısında da bulunduk. Polislere de bunu söyledik. Diğer partiler büro açtıklarında herhangi bir sorunla karşılaşmıyorlar. En basitinden büro açılışında bütün yollar kapatılıyor, açılış bitene kadar da o yolları açmıyorlar. Ama biz açtığımızda hiçbir şey yapmıyorlar. Dün büro açılışındaki polislerin tavrı bugün bunun olacağının göstergesiydi” ifadelerini kullandı.

‘KAMERA KAYITLARI VAR’

Saldırıya ilişkin gerekli işlemleri yaptıklarını belirten Alphan, “Kamera kayıtları var. Durumu emniyete de bildirdik. Ama emniyetin kendisi bir şekilde bu işin içerisinde, dolayısıyla çok da bir sonuç alacağımızı düşünmüyoruz. Geçmişte de saldırıya uğradık. Ama herhangi bir sonuca oluşamadık. Saldırıyı kınamak içim saat 17.00’de bir basın açıklaması yapacağız. Vatandaşlarımızı bu açıklamaya bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 15:03

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER