İstanbul Valisi Mutlu özür diledi

Vali Mutlu, Gezi direnişçilerine 'Aranızda olmak isterim' mesajını da yolladı...

İstanbul Valisi Mutlu özür diledi

Gezi Parkı direnişi 13'üncü güne girerken, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'dan sosyal paylaşım sitesi Twitter aracılığıyla art arda mesajlar geldi.

Parkta kalan gençleri selamlayan Vali Mutlu, "Aranızda olmak isterdim" dedi.

Bundan bir kaç saat sonra bir açıklama daha yapan Mutlu, polisin orantısız müdahalesi nedeniyle özür diledi.

Sabahın erken saatlerinde Twitter'in başına geçen Vali Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı ile ilgili ilk olarak, "İki saat uyudum ve uyuyamadım. Sıcak yatakları yerine Gezi Parkı'nda yatan bu ülkenin gençlerine selam vermek için ayaktayım" ifadelerini kullandı.

Mesajlarını sürdüren Vali Mutlu, şunları yazdı:

"Kendilerini sadece özgür birey, partiler üstünde yurttaş, hiç kimsenin peşinde olmayan, kendi düşüncelerinin savunucusu görenleri selamlıyorum.

Günlerdir Gezi Parkı'nda duran bizim ülkemizin insanları ve gençlerine gecikmiş selamlarlarımızı iletiyorum. Sabahınız huzurlu olsun, merhaba.

Her türlü olumlu olumsuz değerlendirme dışında, bizim insanımızla, gencimizde konuşmanın ötesinde hiçbir şeyin önemli olmadığına inanıyorum.

Anlaşsakta anlaşmasakta bizim birbirimizle dertleşmek, birbirimizin gözüne insanca ve adaletle bakmamız şarttır, her fert değerli ve özeldir.

Her türlü eleştiriye açık bir sohbeti Gezi Parkı'nın kendini sadece özgür birey, yurttaş olarak tanımlayan gençleriyle yapmak istiyorum.

'ARANIZDA OLMAK İSTERDİM'

Gençler, Gezi parkında kuş sesleri, ıhlamur kokusu ve arı vızıltısıyla huzurlu bir sabah varmış doğru mu? Aranızda olmak isterdim.”

POLİS ŞİDDETİNİ KABUL ETTİ, ÖZÜR DİLEDİ

Öğle saatlerinde bir kez daha Twitter’dan açıklama yapan Vali Mutlu, polisin orantısız müdahalesi nedeniyle özür diledi.

Vali Mutlu, mesajında şöyle dedi: “Yaşanan olaylar içinde zaman zaman görülen ferdi hata ve aşırılıklar özür dilemeyi gerektirir.”

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2013, 13:13
YORUM EKLE