İstanbul Valiliği'nden ‘mazbata’ açıklaması

İstanbul Valiliği Ekrem İmamoğlu'na mazbatasının bugün verileceği iddialarını yalanladı

İstanbul Valiliği'nden ‘mazbata’ açıklaması

İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'na mazbatasının bugün verileceği iddialarını yalanladı.

Gazeteci Orhan Uğuroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'na mazbatasının bugün verileceğini iddia etmişti. Uğuroğlu iddiasına kaynak olarak da İstanbul Valiliğini göstermişti.

Uğuroğlu daha sonra yaptığı paylaşımda şunları kaydetmişti:

Kaynak konusunda tereddüt ve itirazlar geldi. Daha net ifade edeyim. Mazbatanın hazır olduğu İstanbul Valiliğinin seçim kurullarına görevlendirdiği güvenilir bir kaynaktan aldığım bilgidir. İstanbul Valiliğinden aldığım resmi bilgi değildir.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Valiliği’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada söz konusu iddia yalanlandı. Açıklamada “Gazeteci Orhan Uğuroğlu tarafından İstanbul Valiliği kaynak gösterilerek yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine dair paylaşım gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Gerçek Gündem

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
İNFİAL  YARATACAK tayyip DENGESİZİ
İNFİAL YARATACAK tayyip DENGESİZİ - 1 yıl Önce

Daha Ahmet Türkün ve değer belediye başkanlarınınkinide vermediler .Alıp münasip bir yerlerine soksunlar .Bu kadarmı korkulur tayyip dengesizinden .Kula kulluk yapıyorlar .Şerefsiz namusuzlar Tanrı belanızı versin bizlerin HÜR İRADESİNE MÜDAHALE EDİYORLAR .Bu tayyip denilen dengesiz (İNFİAL ) yaratmak istiyor iç savaş çıkaracak .

SIRADAKİ HABER