İstanbul Valiliği'nden Boğaziçi açıklaması: 5 kişi gözaltına alındı, 2 kişi aranıyor

İstanbul Valiliği Kabe fotoğrafının yere serilmesiyle ilgili açıklama yaptı

İstanbul Valiliği'nden Boğaziçi açıklaması: 5 kişi gözaltına alındı, 2 kişi aranıyor

İstanbul Valiliği'nden Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine ilişkin yapılan açıklamada 5 kişinin gözaltına alındığı, 2 kişinin arandığı bildirildi.

İstanbul Valiliği'nden Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklama şöyle: 

"Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüste cuma günü rektörlük binası karşısına 'Kabe üzerine şahmeran temalı figür ve LGBT-İ bayrak teması' içeren resim asıldığı tespit edilmiştir. İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce 'Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılamak' fiilini işleyen şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarda; D.D., S.N.B, H.K., R.Ö. ve S.C.U. isimli şüpheliler gözaltına alınmış, diğer 2 şüphelinin yakalanması çalışmaları devam etmektedir.

Cumhuriyet Başsavcılığı kararıyla Boğaziçi Üniversitesi Güzel Sanatlar Kulübü'nde yapılan aramada söz konusu resmin asıldığı taşınabilir sunta pano ve çeşitli eylemlerde kullanılan afiş ve pankartlar bulunmuştur. Bununla beraber Boğaziçi Üniversitesi LGBTi+ Kulübünde yapılan aramada; PKK terör örgütü amblemli ve propaganda içerikli yasaklanmış bir kitap, LGBTİ bayrakları ile eylemlerde kullanılan çeşitli afiş ve pankartlar ele geçirilmiştir.

Savcılık talimatıyla R.Ö adlı şahıs serbest bırakılmış, diğer şüphelilerle ilgili işlemler devam etmektedir.  İslam Dininin mukaddes mekanı ve Müslümanların Kıblesi Kabe-i Muazzamaya yönelik bu çirkin saldırıyı esefle kınıyoruz." 

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2021, 21:20

YORUM EKLE
YORUMLAR
kime yarıyorsa müsebbibi odur
kime yarıyorsa müsebbibi odur - 6 ay Önce

şüpelenmiyor değiliz bunlar akp tarafında tutulmuşda olabilir.neden provake ettikleri şey akp lehine yarıyor bunlar bunu göremeyecek kadar eğitimsiz cahil olamazlar heralde.

SIRADAKİ HABER