İstanbul Üniversitesi'nde yine IŞİD gerilimi: 17 gözaltı

Kendilerine 'müslüman öğrenciler' diyen gruptan tehdit sloganları....

İstanbul Üniversitesi'nde yine IŞİD gerilimi: 17 gözaltı

IŞİD’in Kobani saldırılarını protesto eden öğrencilerle IŞİD yanlılarının karşı karşıya geldiği İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi'nde bu sabah bir kez daha kavga çıktı. Kendilerine 'müslüman öğrenciler' diyen grup tehdit sloganları attı.

Fakülte yönetiminin durumu polis ekiplerine bildirmesi üzerine üniversite önünde araçlarında bekleyen çok sayıda sivil polis ve çevik kuvvet ekibi üniversite içerisine sevk edildi.

Fakülteye giren polis, iki gruptan toplam 17 öğrenciyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan öğrencilerin bir kısmının yaralandığı görüldü. Gözaltına alınan öğrenciler, “Yaşasın Müslüman öğrenciler", “Bizler Müslüman öğrencileriz, Müslüman öğrencilere edilen hakaret cevapsız kalmayacak" ve "Bizler Müslüman öğrencileriz, bunlar İslam’a ve Müslümanlığa hakaret ettiği için gerekli karşılığı veriyoruz" diye bağırdı.

Gözaltına alınanlar fakültenin yanında bulunan Beyazıt Polis Merkezi Amirliğine götürüldü. Kavga sonrası yaralanan öğrencileri tedavi etmek için 112 sağlık ekiplerine haber verildi. Okul önüne ve polis merkezine gelen 2 ambulans ile yaralanan öğrenciler tedavi edildi. Polis ekiplerinin okul önündeki bekleyişi devam ediyor.  

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2014, 11:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Caner doğan
Caner doğan - 4 yıl Önce

Bu Müslümanlık vandalism. .sanirim