İstanbul seçimi için 32 ayrı soruşturma başlatıldı

İstanbul'da 3 ilçede sandıklarda usülsüzlük iddiasına ilişkin 32 ayrı soruşturma başlatıldı

İstanbul seçimi için 32 ayrı soruşturma başlatıldı

Maltepe, Kadıköy ve Ataşehir'de sandıklarda usulsüzlük yapıldığı iddiasına ilişkin yapılan suç duyuruları kapsamında 32 ayrı soruşturma başlatıldı.

Habertürk'ten Arzu Kaya'nın haberine göre, soruşturmalar AK Parti ve MHP ile sandık sayımlarında suç şüphesi olacak durumlar olduğu gerekçesiyle ilçe seçim kurulu başkanlarının şikayeti üzerine başlatıldı. 

Açılan soruşturmalar kapsamında savcılık, ilgili ilçe seçim kurullarından ihbar edilen sandıklarla ilgili tutanakları ve çalışan görevlilerin kimlik bilgilerini istedi.  

100'ÜN ÜZERİNDE SANDIK KURULU BAŞKANI İFADEYE ÇAĞRILDI 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmada 100'ün üzerinde sandık kurulu başkanı ve üyesi "şüpheli" sıfatıyla ifadeye çağrıldı. Bu kapsamda, 10 şüphelinin ifadesi alındı. Şüphelilere yöneltilen suçlama ise "görevi kötüye kullanma" ve “seçim kanununa muhalefet "

Savcılık, Maltepe İlçe Seçim Kurulu’nca ilçede görevlendirilen sandık başkanı ve üyeleriyle ilgili bir gazete haberine ilişkin de re'sen soruşturma başlattı. Anadolu Örgütlü Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu’nca yürütülen soruşturma kapsamında, bu kişilerin sandık başkanı ve üyesi olma şartları taşıyıp taşımadığı araştırılacak.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 11:47

Demokrat Haber’e Destek Olun >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER