İstanbul Newroz Tertip Komitesi’nden açıklama

Bakırköy Halk Pazarı’nda bugün kutlanmak istenen Newroz’a valiliğin izin vermemişti

İstanbul Newroz Tertip Komitesi’nden açıklama

İstanbul Valiliği’nin izin vermemesi üzerine, 21 Mart Salı günü Newroz, 3 bölgede kitlesel bir şekilde kutlanacağı açıklandı.

İstanbul Newroz Tertip Komitesi tarafından yapılan açıklamada, bu akşam tüm ilçe ve mahallelerde yurttaşların kendi inisiyatifiyle Newroz’u kutlayacağını, 21 Mart Salı günü ise 3 bölgede kitlesel bir şekilde kutlamaların yapılacağını bildirdi.

21 Mart için İstanbul Valiliği’ne başvuru yaptıklarını söyleyen İstanbul Newroz Tertip Komitesi’nden Maarif Alparslan, yaptığı açıklamada sonucu beklediklerini dile getirdi.

Valilik’ten olumlu cevap beklediklerini ifade eden Alparslan, akşamları da ilçelerin kendi özgün Newroz kutlamalarının olacağını ifade etti.

Alparslan, “Bütün herkesin özellikle resmi düzeyde başvuru yaptığımız yerlerde izin çıkarsa mutlaka güçlü bir katılım sağlaması gerekir. Herkes ayın 21’inde kendi sloganları ve şarkılarıyla ilçelerinde de kendi Newrozu’nu kutlasın” çağrısı yaptı.

21 MART’TAKİ NEWROZ PROGRAMI

İstanbul’daki 21 Mart günü bölge bölge Newroz kutlamaları şu şekilde:

Birinci Bölge – Sultanbeyli ilçesi Hamidiye Mahallesi ve Kartal Meydan

İkinci Bölge – Sultangazi ilçesi Gazi Şehir Parkı ve Gaziosmanpaşa Mahallesi Karayolları Meydanı

Üçüncü Bölge – Bağcılar ilçesi Kirazlı Mahallesi Metro Meydanı ve Küçükçekmece ilçesi Kanarya Mahallesi Kadriye Moroğlu Lisesi arkası

(Kaynak: Dihaber)

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 09:36

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER