İstanbul'da adalar hariç tüm vapur seferleri iptal edildi

İstanbul’da gece saatlerinden itibaren etkili olan sis, sabah saatlerinde de etkisini sürdürmeye devam ediyor

İstanbul'da adalar hariç tüm vapur seferleri iptal edildi

İstanbul’da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan sis nedeniyle Adalar ve Haliç hattı haricinde tüm seferler iptal edildi

Sis nedeniyle otoyollarda görüş mesafesi 20 metreye kadar düşerken sürücüler zor anlar yaşadı. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı elektronik levhalar yardımıyla sürücüler sise karşı uyarıldı.

Sürücülerin araçlarının sis lambalarını yakarak seyir ettikleri görüldü.

Kabataş'tan deniz yoluyla Bostancı'ya gitmek isteyen bir vatandaş sis nedeniyle yolda kaldığını ifade ederek, "burada bekliyoruz. Henüz bir gelişme yok. Sise takıldık. Mecbur bekleyeceğiz" ifadelerini kullandı. Bir başka vatandaş ise "Bostancı'ya gidecektim bende. Kalkacağı yok vapurun. Sis nedeniyle bekliyoruz şu anda. Mecbur bekleyeceğiz. Taksi tutacak durumumuz yok" dedi.

Kabataş-Bostancı-Adalar vapur seferlerinde sis nedeniyle aksamalar yaşanırken vatandaşların iskeleden geri döndüğü görüldü. Sirkeci-Harem arasında yapılan arabalı feribot seferlerin gecikmeli olarak yapıldığı öğrenildi.

Beşiktaş-Kadıköy arasında yapılan şehir hatları vapur seferlerinin de sis nedeniyle iptal edildiği duyuruldu.  Şehir Hatları Duyurdu! Adalar ve Haliç hattı haricinde tüm seferler iptal edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2016, 09:37

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER