İstanbul'da 44 şirkete ‘FETÖ’ operasyonu

Operasyon kapsamında, söz konusu şirketlerin yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 126 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı

İstanbul'da 44 şirkete ‘FETÖ’ operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında ‘FETÖ/PDY’ yapılanmasına maddi destek sağladıkları iddiasıyla 44 şirkete operasyon düzenlendi.  

Şafak vakti eş zamanlı düzenlenen operasyonda, bir holdingin de bulunduğu başta Üsküdar ve Ümraniye'deki adreslerde arama çalışmaları başlatıldı.  

Operasyon kapsamında, söz konusu şirketlerin yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 126 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.  

AKFA HOLDİNG'İN BİNASINDA ARAMA  

Bir polis ekibi operasyon kapsamında Beykoz'da bulunan lüks bir sitedeki adrese baskın düzenledi.

Operasyon yapılan bir diğer adres AKFA Holding'in Ümraniye'deki binasında da aramalar sürüyor.  

Operasyona birçok şube de destek verirken, operasyonun devam ettiği ve operasyon kapsamında çok sayıda gözaltının olduğu öğrenildi.

TEKERLEKLİ SANDALYEDE GÖZALTI

Tekerlekli sandalyeyle hastaneden çıkarılan Aktaş’ın, 1 ay önce geçirdiği bisiklet kazası nedeniyle kalça kemiğinin kırıldığı öğrenildi. Aktaş ile eşi, sağlık kontrolünün ardından da Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı nezarethanesine götürüldü.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, ‘FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladığı iddiasıyla Akfa Holding ve 51 alt şirketi ile Yeni Mağazacılık AŞ'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında şirket yöneticilerinin de bulunduğu 120 şüpheli hakkında gözaltı kararı alındı.

EL KOYMA KARARI VERİLDİ

Başsavcılığın talimatıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Akfa Holding ve 51 alt şirketi ile A-101 marketler zincirinde arama, el koyma işlemi başlattı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2016, 12:57

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER