İstanbul Barosu Başkanı Durakoğlu’ndan ‘Savunma Mitingi’ çağrısı

Durakoğlu, İstanbul Adliyesi önünde yapılacak “Savunma Mitingi”ne tüm avukatları davet etti

İstanbul Barosu Başkanı Durakoğlu’ndan ‘Savunma Mitingi’ çağrısı

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, 30 Haziran'da Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi önünde yapılacak “Savunma Mitingi”ne tüm avukatları davet etti.

Hükümetin, baroların seçim sistemini değiştirmeye yönelik girişimine karşı yapılan Savunma Yürüyüşü’nden sonra 30 Haziran’da da “Savunma Mitingi” düzenlenecek. İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu “En az 50 bin avukat olmalıyız” diyerek tüm avukatları Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’ne davet etti.

Durakoğlu çağrı metninde, “Sevgili Meslektaşım; ülkemiz yargısının teslim alınmasına yönelik çok ciddi bir tehdidin arifesindeyiz. İktidar, yasa yapma gücünü silaha dönüştürüyor. Hukuksuzluğun yasa gücüyle meşrulaştırılmasına izin veremeyiz. Biz Avukatız. Bunu anlatabilmemiz gerekiyor. Sizi, çocuklarınıza gururla anlatacağınız bir direniş gününe davet ediyorum. 30 Haziran Salı günü saat 12.30’da Çağlayan Adliyesinin karşısındaki meydanda, ‘Savunma Mitingi’ yapıyoruz. Beni bağışlayın ama bu kez gelmeye mecbursunuz. 50000 avukat olmalıyız. Sevgi ve saygılarımla” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2020, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER